Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
НОВИНИ

Revolution.Live — нова амбітна букінг-агенція для лайв-перформерів

В ростері — техно-проект джазмена Дениса Дудко, Hidden Element та інші

  • Редакція
  • 5 October 2023

З неплинним ростом конкуренції на світовій електронній сцені кожен артист та діджей має розуміти, що публіку, перш за все, потрібно дивувати. Того, що ти добре робив ще вчора, завтра може бути вже недостатньо. Тим часом, ростуче розмаїття технологій та девайсів для електронного перфомансу підштовхує музикантів до пошуку нових елементів вражаючого шоу. Втім, реалізувати все це на практиці не так просто…

Новостворена букінг-агенція Revolution Live спирається на актуальні клубні та фестивальні тренди, тому в її ростері слід чекати виключно лайв-артистів — тих, хто має неабиякий талант та великий досвід.

How to Make

Ідея створення нової лайв-агенції прийшла до київської продюсерки Марі Сікоєвої під час розмов з її паризькими друзями з гурту Kama Sutra Lovers. Базуватись Revolution Live також буде в Парижі, куди Марі переїхала після початку повномасштабної війни.

«Все відбувалось природньо. Навколо мене з’являлось так багато талановитих музикантів, з якими я би хотіла працювати, що це вже потребувало певної структури. Всі вони були дуже різними за жанром та форматом, тож потрібно було обрати якийсь фокус. Так прийшла ідея зосередитись суто на лайвах», — згадує Марі.

До переїзду в Париж вона встигла зробити собі ім’я на українській джазовій сцені, де її знають як продюсерку супергурту MARU, арт-директорку Alchemist Bar та людину, що займалась відомим оркестром Kiev Big Band. «Я завжди намагалась просувати в Україні саме авторську музику, а не просто робити по колу концерти, де грають джазові стандарти. Цей жанр досі активно розвивається. Коли ти слухаєш Камасі Вашингтона, Кристіана Скотта чи легендарних Art Ensemble of Chicago, це може розширити горизонти свідомості», — каже Марі.

How It Works

Як засновниця агенції, вона добре розуміє, що між створенням музики та активними гастролями існує велика прірва, яку самому артисту іноді не під силу здолати. Ринок давно вже не працює таким чином, щоб промоутери самі шукали нову музику та просто писали всім, хто їм сподобався. Більш того, букінг в цілому не завжди пов'язаний з віртуальними світом та досягненнями в соцмережах чи стрімінгах. Головний капітал букінг-агента — важливі та корисні зв’язки у реальному світі. Але перш, ніж ними скористатись, слід добре знати, кому і кого ти пропонуєш? Тож робота в Revolution Live починається із розробки стратегії.

«Ми хочемо бути гнучкими. Клубний виступ, приватний концерт, фестиваль — супер! Але це може бути не тільки робота з fixed fee. Мене не лякає і турова логістика. Якщо артистові краще робити квиткові концерти, то я готова йти з ним і таким шляхом», — пояснює Марі.

Revolution Live буде міжнародною агенцією: артисти з різних країн, ексклюзивні контракти на worldwide за виключенням domestic region. Умови співпраці в кожного артиста індивідуальні, але разом з тим агенція планує зростати поряд з артистом, а не масштабуватись завдяки кількості імен в ростері. Саме тому на старті в ростері Revolution Live буде всього п’ять проєктів.

Ключовим тут лишається питання: чи має Revolution Live дійсно працюючу базу контактів, що може «зробити різницю» для артиста? Бо не секрет, що довічний конфлікт із букерами виникає тоді, коли агенція підписує музиканта, бере відсоток з його виступів, але вхідних запитів на самого артиста все ще лишається більше, ніж вихідних запитів від агенції, що призводять до реального продажу.

«Я багато років подорожую світом, тому маю власні контакти майже в кожному великому місті. Поки що це більше стосується Європи, але я поступово відкриваю для себе нові країни. Думаю, що, наприклад, в Тулум я точно когось продам», — посміхається Марі. Вона додає, що також робитиме поправку на політику: «Звісно, простіше за все продати артиста за вищий гонорар в умовне Дубаї, але ми не будемо цього робити».

Погоджуючись з тезами із нашої недавньої статті, засновниця Revolution Live визнає, що Європа наразі — це складний ринок, де мало грошей та висока конкуренція, а Латинська Америка та Азія навпаки — нові активно зростаючі ринки. Втім, за її словами Європа безпечна та зрозуміла, тож досі має свої переваги для букерів та промоутерів.

Ростер

В ростері Revolution Live є одразу двоє артистів з України — багатьом вже відомий Hidden Element, чий лайв для MOT вразив Марі, та новий ще не анонсований проєкт відомого музиканта Дениса Дудко, з яким Марі вже добре знайома по спільній роботі в MARU. Широкому ж загалу він більше відомий як бас-гітарист гурту Океан Ельзи.

«Ігорю (прим. – Hidden Element) я зателефонувала та запропонувала співпрацю минулого місяця. Давно слідкую за його творчістю. Знаю його ще з часів гурту The Erised, де він був одним з учасників, разом із барабанщиком Сашею Люлякіним, який грав і у нас в MARU. Ігор самобутній артист, що вже повністю готовий до міжнародних гастролей».

«З Денисом інша історія. Для мене він абсолютно унікальний музикант. Він прийшов з харківської джазової школи, закінчив консерваторію та навіть викладав там. Був учасником легендарного джазового гурту Схід Side. В середині 90-х це був один з небагатьох джаз-бендів, який гастролював закордоном, виступав на міжнародних фестивалях. Потім Славік (прим. – Вакарчук) запросив Дениса доєднатись до Океан Ельзи. І вже після цього я вперше почула його наживо в «44» з авторським джазом (прим. – зараз «Barman Dictat»). Він не хизувався технікою, чим зловживають деякі наші музиканти, хоча він й досі вважається одним з найкращих контрабасистів».

«Денис відрізняється від багатьох джазових музикантів, для яких існує тільки джаз і більше нічого. Він пішов в Океан Ельзи, бо дійсно любить цю музику. Він не обмежує себе жанрами. Тому я не була здивована, коли два роки тому він раптом відкрив для себе електронну музику, почав її слухати і одразу ж писати. Він накупив гору синтезаторів, занурився в це і, вже будучи визнаним музикантом, має цей азарт до навчання новому — дивиться туторіали, шукає по декілька годин якийсь один звучок. Врешті це призвело до того, що Денис створив абсолютно новий електронний проєкт. Причому це буде не таке типу німецьке техно плюс джаз чи академічна музика, як Морітц Фон Освальд чи Brandt Brauer Frick, а саме електронна музика, яка підпадає більш за все під жанр melodic techno».

Крім того, в складі артистів Revolution Live буде й вже згаданий проект Kama Sutra Lovers — дует канадця індійського походження Сіду Сударшана та його дружини Даяни. Сіду, як і Марі — досвідчений промоутер, що дає багато порад Марі, але наразі він більше зосереджений на власній творчості. Разом із Даяною Сіду створює музику для фешн-показів та експериментує із тек-хаусом, додаючи до танцювальної музики елементи живого звучання та вокалу.

Сіду порадив Марі звернути увагу на індійського діджея та саунд-продюсера BLOT!, який вже є зіркою у власній країні та має намір рухатись далі. Він, певна річ, грає наживо та регулярно видає нові треки в діапазоні від класичного діп-хаусу в дусі Pablo Bolivar чи співвітчизника Pawas до актуального зараз органік-хауса. BLOT! виступав на фестивалі Awakenings та записував мікс для азійського Mixmag.

Останній учасник ростеру Revolution Live – музичний гік, знавець синтезаторів та YouTube-викладач Dave Mech. Шлях до електронної сцени він почав здалеку, ще в 7-річному віці освоївши фламенко-гітару, а потім барабани та багато інших інструментів. За профайлом Dave Mech нагадує українського продюсера Andi Vax — це людина, що вміє робити в студії абсолютно все та досконально знає процес створення, запису та зведення музики. Потенціал Dave Mech як лайв-перформера ще до кінця не розкрито, то ж з допомогою Revolution Live це має стати реальним.

Сайт Revolution Live

Завантажити наступну статтю
Завантаження…
Завантаження…