Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
РЕЛІЗИ

Що потрібно знати про дебютний реліз «Portraits» від українського лейбла Telesma?

Мультижанровий проєкт, що прагне підтримувати та відзначати унікальне музичне вираження

  • Uliana Kalush
  • 17 May 2024

17 травня вийшла перша компіляція «Portraits» від українського лейбла Telesma, засновник якого — київський електронний продюсер Pymin. До збірки увійшло 14 аудіовідображень українських артистів, серед яких Андрій Бармалій, Ігоря Цимбровського, Radiant Futur, human margareeta, Yuvi та інші.

Читати більше: Артистка місяця: Yuvi

«Відчуваю, що настав потрібний момент, аби об’єднати артистів та слухачів навколо нової української музики з різних жанрів», — говорить Pymin. «Враховуючи стрімкий розвиток сучасної музики, лейбл буде ставити на унікальний та авторський підхід до створення музики, не обмежуючись певним жанром».

Назва Telesma має корені в алхімічних віруваннях, де вона позначала філософський камінь або «ядро знань», яке, за легендою, перетворювало метали на золото та оживляло неживе. Таким чином, «Portraits» можна розглядати як музичний еквівалент цього алхімічного процесу.

Різноманітність альбому обʼєднує різні жанри: від складної інструментальної та медитативної музики до експресивної та динамічної. В пресреліз до компіляції обіцяють, що кожен трек — своєрідний музичний портрет, що розкриває унікальний стиль та виразність кожного артиста. 100% від продажу релізу підуть на підтримку Musicians Defend Ukraine.

11 коментарів від учасників компіляції.

Pymin

Відчуваю, що настав потрібний момент аби об’єднати артистів та слухачів навколо нової української музики з різних жанрів. Враховуючи стрімкий розвиток сучасної музики, лейбл буде ставити на унікальний та авторський підхід, не обмежуючись певним жанром.

Компіляція Portraits — це портрет України крізь призму творчості чотирнадцяти авторів.

Мене особисто захоплюють артисти/ки, які вкладають у творчість сенс та виражену думку, що своєю чергою сприяє розвитку культури активного та вдумливого слухання. Також додам, що лейбл Telesma робитиме аналоговий мастеринг для кожного наступного релізу та допомагатиме в різних технічних питаннях, які можуть виникнути під час запису.

human margareeta

Мій трек для компіляції «Portraits» — це омаж на Моріса Равеля і його мастерпіс Jeux D’eau. Феномен нашої сцени й талант сучасних українських музикантів є однією з найяскравіших ідентичностей нашої країни. Ми маємо продовжувати розвивати свою культуру, не дивлячись на всі перешкоди, щоб бути почутими у світі.

Читати більше: Alinka, Mell G, Phase Fatale, Tofudj, human margareeta та Vera Logdanidi про можливості та виклики української сцени

Monotonne

Трек Intro — рідкісний випадок опрацювання композиції одним тейком з модуляра та напрочуд цікавого інструменту Synthstrom Deluge. Все склалось в рефлексивну темряву, до якої маю стійке тяжіння. Музична культура об’єднує нас і залишиться нашим спадком. Потрібно завжди пам’ятати, що багато українських воїнів загинули або втратили здоров’я, зокрема, для збереження нашої культури.

Bunht

Моя музика — це діалог зі всесвітом і те єдине, в чому я бачу сенс. Мій емоційний досвід і рефлексії втілені у звуки треку Zhu.

Heruveem (Міша Бірченко)

Мене переповнює захоплення й гордість від того, що в сучасній Україні створюються такі незалежні формації, як Telesma. Для мене це перш за все ознака того, що митці в цій країні відчувають достатню зухвалість та свободу, створювати такі речі. Чудовим є й те, що в одній збірці зібрана така кількість неймовірних людей, чия музика вражає й мене.

Поза всім цим, я радий, що моя особиста музика нарешті знайшла місце й час, щоб бути представленою світові. За це дякую команді Telesma.

Acid Mamba

Пісня Падаю розповідає про змінливу природу емоцій: іноді ви почуваєте, що потопаєте, але завтра може бути краще. Однак, у ті моменти, коли все йде не так, ви бажаєте відчувати підтримку та любов людини поруч, що робить життя трошки легше.

Ihor Tsymbrovsky

Актуальність української музики в її індивідуальності, в її незалежності від поверхневих факторів, факторів швидкого реагування та компромісів. Моя артистична діяльність дає мені реалізовувати те, чого не можу робити насправді, чинити опір дійсності, в тому числі музичній, звуковій. Не завдяки, а всупереч.

Whaler

Зараз музика, яку роблять українці — не просто сублімація чи культурний продукт — це також відповідь геноциду, який вчиняють над нашою ідентичністю. Від спроб нас заткнути ми кричимо голосніше — я став активнішою творчою одиницею з усвідомленням цього.

Можливо, під час війни музика виглядає не такою важливою, але «Portraits» — це благодійна компіляція, зібрані кошти з якої допоможуть Силам Оборони тримати бій.

Христина Кірік

Моя музика — це спосіб комунікації про те, що не можна виразити словами чи будь-якими діями. Це певний міст чи свого роду канал, між різними світами.

Altaras

Радію дебютувати з такою талановитою командою артистів. Вірю, що реліз може стати джерелом натхнення, сподівання та моральної підтримки для людей, які переживають важкі часи. Вона може підіймати дух і допомагати зберігати психологічну стійкість в умовах стресу та тривоги.

Radiant Futur

Інколи відчуваю себе більше художником, ніж музикантом. Співвідношення між процесом створення музики і малюванням можна відчути як використання аудіо палітри. Цей підхід допомагає краще розуміти як себе, так і світ, що нас оточує.

Наступна сторінка
Завантаження…
Завантаження…