Прибуття: Haido
Нові імена, здатні стати явищем
«Новий талановитий та перспективний артист» — відомий журналістський штамп на випадок, коли про артиста ще зовсім немає чого сказати. Сама ця фраза настільки замулена, що вже втратила свою первісну цінність, яка насправді-то з’являється тільки тоді, коли вже перший реліз артиста демонструє його великий потенціал: зріле творче бачення, самобутність, сміливість, наслуханість, грамотний білд-ап. Такі характеристики — рідке явище для новачків. І коли вони дійсно є — це варто окремо відзначати. Саме для цього ми запустили нову рубрику «Прибуття». Її мета — повернути вагу виразу «перспективний артист» та наповнити його правильним сенсом. Можна вважати, що це наш маленький BBC Sound of… А що з того буде — покаже лише час.
Герой першого «прибуття» — львівський продюсер Назар Гайдучик, який пише музику під псевдонімом Haido. Свою кар’єру він почав лише минулого року: спільно з Олею Ткаченко видав два треки на лейблі «Очі». Один з цих треків Hot Here пізніше потрапив до шорт-листа номінації Young Blood премії Jäger Music Awards. Вже в лютому Haido повернувся на «Очі» із треком Safety для благодійної компіляції 24.2.24. Днями ж вийшов його дебютний міні-альбом «Volley». І це стрімкий левел-ап.
Читати також: Лейбл місяця: Очі
«Мій музичний мікровсесвіт наповнений космічною атмосферою з антиутопічними мотивами, які ми переживаємо в реальному житті, де космос — це наша уява, внутрішній світ, безпечне місце. Іноді це стрімка енергія, що несе вас через тунель зі швидкістю світла, іноді — спокійна невагомість. Музика дозволяє мені виразити те, чого я не можу виразити словами. Вона існує поза розумом, що дозволяє відкритися ірраціональним сенсам і бути в потоці», — каже Haido.
Саунд Haido — це меланхолійний, але грувовий UKG з важким подихом пост-індастріалу, нюансировкою IDM та серпанком дабу.
Чутно, що Haido багато міркує про те, як працює музика? Як вона впливає на наші думки та емоції, або навпаки – як передає внутрішній стан за допомогою звукових хвиль?
Назар каже, що цінує вміння бути наодинці з собою та наголошує на важливості невербальної комунікації. «Сеттінг мого мініальбому — це тонка межа фантастики й реальності, атмосфера самотнього нічного міста з елементами кіберпанку та футуристичного індастріалу», — пояснює музикант.
Що важливо, свій перший міні-альбом він випускає в той момент, коли вже готовий до сцени. Разом з виходом Volley Назар презентує лайв-відео, яке було знято в зруйнованому костелі святої Марії Магдалини.