Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
СТАТТІ

Завершився конкурс Dodomu: ініціатива для музикантів, архітекторів та фотографів від бренду горілки Svitlo

Члени журі Віталій Бардецький та Влад Фісун поділились враженнями про проєкт

  • Текст: Редакція | Фото: Svitlo
  • 29 August 2024

SVITLO – українська горілка підкорює Нову Зеландію

Бренд горілки Svitlo має унікальну історію. Це новий український продукт, який створено спеціально для міжнародного ринку. Ще цікавіше той факт, що міжнародна експансія Svitlo розпочалась із Нової Зеландії. Понад 250 місцевих барів, ресторанів та роздрібних торговців зробили замовлення та залишили купу схвальних відгуків після отримання продукту. Таким чином перша партія горілки Svitlo здолала вражаючий маршрут в 25 000 км – від алкогольного заводу в Черкаській області до екзотичної острівної держави в Полінезії.

Все це стало можливим завдяки співпраці ідеолога бренду Алекса Гледхілла, українського горілчаного гіганта Bayadera Group та дистриб’ютора Mineral. Співпраця розробника інді-бренда та великого індустріального партнера - це доволі незвично, але в цьому випадку вона стала успішною.

У 2022-2023 роках Алекс провів кілька місяців в Україні, де зустрічався з експертами індустрії та дегустував деякі з найкращих спиртних напоїв регіону, визнаючи виняткову якість української горілки.

Для самого Алекса запуск Svitlo має ще одну важливу місію. «Наша мета — стати частиною нової ери брендів, які цілеспрямовано підтримують українську економіку. Експорт преміум-класу, яким українці дійсно можуть пишатися», — говорить Гледхілл.

Концепція Svitlo була остаточно сформувалась після того, як Алекс відвідав Київ та побачив, що основні алкогольні бренди, які представлені в клубній культурі міста - це імпорт. До того ж, багато з них мали суперечливі зв'язки з росією - не тільки в минулому, а й досі. Незабаром Svitlo позиціонуватиме себе як бренд, що замінить ці продукти на українському ринку, де бренд працюватиме без прибутку, спрямовуючі всі кошти на ініціативу DODOMU. Тим часом Svitlo продовжує розширювати свою експортну діяльність: в листопаді перший контейнер має прибути до Лондона.

Разом з тим, бренд Svitlo підтримує не тільки економічний розвиток України, але і культурну ідентичність країни. Так, задля цього під егідою бренду було створення фонд DODOMU, який має сприяти розвитку субкультур в Україні.

DODOMU: Перший Сезон

В першому сезоні проєкту DODOMU митці отримують гранти за трьома напрямками: електронна музика, фотографія, концептуальна архітектура. В кожному з цих напрямків є три члени журі, які протягом сезону збирають та оцінюють роботи учасників в режимі онлайн. Автори найкращих робіт отримують на творчий розвиток суми в розмірі від 20 000 до 100 000 гривень.

Членами журі в пілотному сезоні конкурсу стали Маша Холодзинська, Юрій Стефаняк та Ганна Грабарська — в напрямку фотографія. Ольга Терефеєва, Влодко Зотов та Йова Ягер в напрямку архітектура. В свою чергу, роботи електронних саунд-продюсерів слухали та ретельно відбирали ідеолог DJ Buro Влад Фісун, власник бару GRAM Віталій Бардецький та Данило Невзгляд – засновник лейблу Khvylia Records.

В команді Svitlo відмічають, що нове покоління талановитих українців створює видатні, самобутні роботи, які заслуговують на увагу. Це відбувається в самих різних видах креативу та мистецтва — від гейм-дизайнерів до графічних художників, музичних продюсерів та архітекторів. Виділяючи гранти новим талантам, фонд DODOMU робить свій внесок в зміцнення культурної ідентичності України. І найголовніше – бренд Svitlo планує робити це й надалі.

Готуючись до участі в наступних сезонах, фотографи, архітектори та саунд-продюсери мають розуміти, якими є критерії відбору кращих робіт. Так в архітектурі члени журі робили фокус на ідеях для реконструкції Україні. В першому сезоні перевагу мали проєкти, що демонструють концепції майбутньої української архітектури. Вони оцінювались за оригінальністю, технічними та стильовими характеристиками.

В конкурсі для фотографів пріоритетною є розповідь історій та дослідження української культури через об’єктив. Вітається концептуальний підхід – серія художніх чи документальних зображень, які об’єднані спільною темою.

Члени журі музичного напрямку DODOMU – про конкурс та власні враження

Mixmag Україна вдалось поспілкуватись із членами журі музичного напрямку конкурсу – Владом Фісуном, Віталієм Бардецьким та Данилом Невзглядом. Всі троє відзначають високий рівень учасників, що перевершив їх очікування. «Приблизно половину з того, що ми отримали, хочеться видавати та просувати. Або зробити з цього матеріалу окремий діджей-сет», — каже Влад.

«Приємним був факт, що про переважну більшість заявників я до цього не чув, тобто це все нові імена. Думаю, в цьому й полягало завдання конкурсу», — каже Бардецький. Віталія позитивно вразила творча амбітність заявників: «нам надійшло не надто багато суто клубних треків. Учасники конкурсу намагаються занурюватися в експериментальні сфери та продюсувати музику, яку можна слухати. Тобто не тільки ту, під яку можна лише танцювати». Схожої думки і Данило: «Були досить нестандартні підходи до аранжування — використання семплів та переосмислення української спадщини».

Сучасні продюсери не бояться пускати у власну музику жахи оточуючого життя і творчо препарувати складні теми. «Одним з критеріїв нашого відбору був вплив війни на творчість автора. Ми дивились на те, як музикант описує цей досвід», — пояснює Фісун та додає: «Я б сказав, що прямо зараз з’являється нова аутентика. Більшість робіт звучить оригінально».

Влад вважає, що самим електронним продюсерам такі конкурси дають раціональне обґрунтування їх діяльності; довести собі та оточенню, що вони не марнують час, не створюють реальність виключно для себе — що вони мають право на увагу. «Переможці отримують реальні кошти – для багатьох це, мабуть, тепер найнагальніша потреба», — каже Бардецький.

Данило Невзгляд додає: «Сцена зараз страждає від багатьох факторів. На додаток до прямих військових загроз це ще й відплив капіталів, закриття кордонів та переміщення талантів закордон. Тому дуже добре, що існують такі грантові можливості для підтримки, адже музиканти і в мирний час — це майже завжди дуже вразлива культурна одиниця».

«Нам треба зараз висвітлити зараз купу важливого і цікавого контенту, на який здатні люди в надважкий час», — підсумовує Фісун.

Переможці

Днями стали відомі перші переможці конкурсу. В напрямку музика відзнаку отримали Revshark та CJ Plus. Про альбом Revshark — Integrity ми вже писали раніше. Це музична присвята рідному містові музиканта — індустріальному Кременчугу, що реалізована в жанрах IDM, електро та ембіенту. Revshark вже встиг відмітитись релізами майже на всіх провідних українських андеграунд-лейблах: Mystictrax, Gasoline Records, Standard Deviation, ОЧІ, Gasoline Records, Система. Крім створення власної музики, він також працює композитором та звукорежиссером.

CJ Plus — діджей, селекціонер, дігер з величезним досвідом. Євген Розинський (ім'я CJ Plus) родом з Одеси, але нещодавно перебрався до Києва. Вже в столиці він продовжує розвивати свою музичну кар’єру. Його найбільша пристрасть — це музика в стилі фанк та похідні цього жанру. Послухати мікси CJ Plus можна на його сторінці в Soundcloud

Підписуйтесь на сторінку бренду Svitlo в Instagram та дізнавайтесь про наступних переможців та всі майбутні новини конкурсу DODOMU.

Наступна сторінка
Завантаження…
Завантаження…