
Young Blood 2025: як не загубитися серед сотень артистів та залишитися в грі
Головні інсайти Q&A Session для молодих номінантів премії Jager Music Awards
Щороку українська музична спільнота поповнюється новими іменами. І попри складні умови й виклики, молоді артисти продовжують створювати саунд і заявляти про себе. Уже другий рік поспіль, після повернення в Україну премії Jäger Music Awards, бренд Jägermeister дав можливість молодим виконавцям стати більш почутими. Цьогоріч на Q&A Session номінанти Young Blood відверто розмовляли й дискутували з експертами про наболіле: які виклики їх спіткають сьогодні і як їх найкраще подолати, аби стати успішнішими завтра.
Ольга Крижановська спеціально для Mixmag Україна зібрала головні питання артистів та поради від експертів Jäger Music Awards 2025: Максима Нагорняка (засновник медіа Bezodnya Music), Юлі Юріної та Ірини Лобанок (менеджерка музичних програм в Українському інституті).
Нагадуємо, що з 8 по 21 березня триває голосування у всіх номінаціях Jager Music Awards 2025. Тоже саме час відкрити нові імена та підтримати своїх фаворитів у 10 категоріях: «Артист(-ка) року», «Трек року», «Відео року», «Майданчик року», «Лейбл року», «Колаба року», «Майстер (майстриня) року», «Ідея року. Локальна», «Ідея року. Глобальна» та «Young Blood». Віддати свої голоси можна на офіційному сайті премії.

Що робити артисту, щоб закріпитися на сцені?
Максим Нагорняк: Для артистів, які випустили один реліз та хочуть «грати в довгу», перш за все важливо не боятися і помилятися.
Водночас кожен має розуміти, що одна із запорук успіху — це системність. Ти маєш підходити до своєї творчості стратегічно й планувати, скільки релізів ти випустиш за рік. До прикладу, мені на Bezodnya Music нецікаво говорити про людину, яка випустила один реліз та зникла на два роки. Це говорить про несерйозний підхід до своєї творчості. Тому, варто почати із послідовності дій, а далі продовжувати навчатися й набиратися досвіду.

Як молодому артисту без зв’язків ефективно набрати аудиторію?
Максим Нагорняк: «Золотий час» закінчився торік і зараз виділяються здебільшого ті артисти, які робили щось протягом останніх 3 років і робили це системно. Зараз привернути увагу аудиторії з просто класним інді чи реп релізом — дуже складно.
Що працює краще зараз? Найкраще буде використовувати всі канали: робити Reels, YouTube Shorts, TikTok. Важливо просто бути в інфополі і в якомусь з них ви точно до когось достукаєтесь. Потрібно світитися на усіх майданчиках, постійно розсилати свої релізи ЗМІ і бути системними.
За якими критеріями відбирають релізи на Bezodnya Music?
Максим Нагорняк: Головний критерій — нормальне зведення релізу, аби його можна було взагалі слухати. Має бути мінімальна якість, на яку зараз доволі часто не зважають.
По-друге, релізи мають подобатись нам і метчитись з музичним світоглядом команди. Також ми можемо відібрати реліз, який є лише першою роботою артиста, але якщо він звучить дуже цікаво й талановито.
По-третє, можуть потрапити релізи, які не дуже сходяться з нашими вподобаннями, але вони зроблені цікаво, якісно і ми знаємо, що вони можуть сподобатись нашій аудиторії.
Чи варто розраховувати на підтримку лейбла в просуванні чи краще збирати команду самотужки?

Юля Юріна: Судячи з особистого досвіду, краще збирати команду самотужки. Завжди можна найняти людей, які, до прикладу, вміють налаштовувати рекламу, але це спрацює тільки тоді, коли ваша команда вами одержима. Якщо ви заряджаєте команду, то команда заряджає й вас. Треба шукати людей, які стануть вам родиною, які будуть працювати й вірити у вас, і тоді ви здобудете якогось результату.
Як артисту без великого кола знайомств й фінансових ресурсів зводити свої пісні? Як віднайти золоту середину, коли на якісні студії немає достатньо коштів, а студії середнього рівня не забезпечать очікуваного результату?
Юля Юріна: По-перше, в артистів ніколи не буває достатньо коштів. Нам завжди допомагали друзі, нові знайомства й нетворкінг. Шукайте події й можливості, де ви зможете поспілкуватися з людьми. Наприклад, ці ж ініціативи від Jägermeister.
По-друге, не бійтеся випускати те, що вже зробили. Коли ви накопичуєте багато матеріалу, ви починаєте його постійно слухати й згодом ненавидіти. Немає нічого гіршого, коли артист так перенаситився своїм матеріалом, що не хоче його оприлюднювати, а його ще навіть ніхто не чув. Випускайте пісні такими, як вони є, і потім дивіться чи людям подобається.
Наскільки багато зараз є локальних ініціатив, які дають змогу молодим артистам познайомитися й знайти свою команду?
Юля Юріна: Зараз є такі ініціативи, а також гранти. Останніх стає більше, наприклад, від House of Europe. Знову ж таки тут працює ком’юніті й оточення, які зможуть з вами поділитися такими можливостями. Також варто шукати й шоукейси.
Як заздалегідь підготуватися до шоукейсу? Які критерії відбору в організаторів?

Ірина Лобанок: Якщо у вас є підготовлений преспакет: live-відео, фотографії, біографія англійською, то податися можна за годину. Також важливо вказувати ваші плани в майбутньому як артиста. Критерії відбору залежать від кожного організатора окремо: комусь подобається мікс стилів, комусь експериментальна музика, а комусь комерційна. Тому перед подачею варто подивитися, хто раніше виступав у певному шоукейсі, щоб зрозуміти, де себе пропонувати.
Наскільки цікаво розповсюджувати англомовний чи україномовний контент в Європі?
Ірина Лобанок: Я думаю, що зараз ситуація змінюється, оскільки раніше вважалося, що коли співаєш англійською, то можна легко завойовувати Європу. Зараз не є перепоною, якщо у вас вся музика українською. Така музика так само цікавить людей.