Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
ПОДІЇ

Young Blood 2024: з якими викликами зустрічаються молоді артисти на українській музичній сцені

Jager Music Awards організували Q&A Session для 56 учасників номінації Young Blood з експертами музичної індустрії

  • Текст: Ольга Крижановська | Фото: надано Jager Music Awards
  • 27 March 2024

Сьогодні в Україні з’являється все більше нових імен та проєктів, які формують нове покоління музичної сцени. Проте на шляху до визнання молоді артисти продовжують стикатися з нескінченним потоком як можливостей, так і перешкод. Бренд Jägermeister, який цьогоріч повернув премію Jäger Music Awards в Україну, вирішив відверто поговорити про виклики, з якими стикаються номінанти Young Blood на своєму творчому шляху, та підтримати їх в рамках Q&A Session.

Mixmag Україна зібрали головні запити аудиторії та шляхи їх вирішення від представників експертної ради Jäger Music Awards 2024: ТУЧІ, Євгена Філатова, Юрія Базаки (засновник kontrabass promo) та Бориса Гінжука (директор гурту LATEXFAUNA).

Як просувати свою музику без великих бюджетів і що робити в таких умовах?

Молоді виконавці, які тільки розпочинають свій шлях, часто зустрічаються з проблемою обмежених фінансових можливостей для успішного просування музики. Вони шукають стратегії, за допомогою яких вдалося б привернути увагу слухачів, не витративши значних сум на рекламу, послуги дистриб'ютора або агрегаторів. Серед таких артистів є і ТУЧА, яка поділилася власними способами та досвідом у просуванні музики.

ТУЧА: По-перше, агрегатори — це дуже важливо, тому що вони займаються офіційними плейлистами. Але не треба ще забувати про українські підбірки, які часто формують прості люди — вони теж мають багато прослуховувань. Пробуйте писати їм напряму та говорити, що ви молодий музикант, знайомити зі своєю музикою. Думаю, це теж класна тема, щоб збільшити свою аудиторію.

Та, мабуть, в кожного має бути своя стратегія розкрутки музики. Я, наприклад, знаю, що в мене дуже добре працюють провокації, тому я не нехтую іноді їх робити.

Ну і звісно, чим більше ми будемо підтримувати невеликих музичних блогерів, тим більше ми будемо набирати вагу і таким чином розширювати музичну індустрію. Я теж так роблю у своєму блозі — розповідаю про різних нових і перспективних музикантів.

Як артисту без лейбла самостійно просувати музику?

Старт розвитку себе як артиста означає постійно працювати над собою. Ця доволі хитка стежка вимагає щоденних зусиль і величезної кількості часу, особливо якщо цей шлях не супроводжується підтримкою лейблу. Все ж є артисти, які обрали самостійне просування особистого бренду та продукту, і на це є різні причини. Свою позицію співачка ТУЧА пояснила відсутністю лейблу, з яким би вона хотіла співпрацювати. Саме тому стратегію розвитку вона обрала для себе сама. Ось на чому вона радить сфокусуватись молодим артистам при самостійній популяризації творчості.

ТУЧА: Не менш важливо — аудиторія, якій потрібно доносити наскільки вона значуща. Коли люди розуміють, що своїм кліком вони справді можуть пробивати динаміку розвитку творчості, розуміють свій вклад і цінність, то готові далі продовжувати. Тому дуже важливо зрощувати навколо себе аудиторію, яка буде допомагати, підтримувати, а ви натомість маєте їй дякувати.

Як боротися з музичною прокрастинацією?

Прокрастинація, або іншими словами «супермен — завтрамен», знайома не лише молодим артистам. Усі творчі люди, в тому числі музичні старожили намагалися побороти бажання відкласти все на потім і повернути сили до роботи тут і зараз. Комусь все ж вдається видати альбом за пару місяців, а в когось на це йде 8 років. Проте, чи завжди прокрастинація — це погано, і як з нею жити?

Євген: Мати сили продовжувати, мати сили створювати щось нове та не забити — це дуже важливо.

З мого власного досвіду вийшла така модель. Я працюю над декількома проєктами одночасно і рухаюсь невеликими кроками: тут підрізав ударні, тут записав бас, тут спробував вокал. Щось не вийшло — послухав ще раз. Це я називаю сесією, яка триває чотири-п'ять годин. Та в прокрастинації я не виняток.

Деякі розумні люди кажуть, що насправді це не прокрастинація, а що іноді треба давати собі можливість взагалі нічого не робити. Просто відпочити — це також на користь. Тому що музика — це емоційний стан, це інтелектуальна праця. І справді в мене процеси створення музики в голові набагато швидші і їх набагато більше, ніж те, що я роблю безпосередньо в студії. Прокрастинація — гуд.

Як молодим артистам потрапляти на великі сцени?

Ще однією проблемою та страхом для нових артистів є вихід на так звану «велику сцену». Нинішня музична конкуренція та увага до популярних «зірок» викликає чимало сумнівів у власних можливостях. За словами Євгена Філатова, важливо сфокусуватися на маленьких кроках та не опускати руки.

Євген: Мені здається, що все має бути поступово. Спочатку збирати невеликі зали, потім — трохи більші. Звісно, буває по-різному: можливо, одразу прийде визнання і все буде круто. Але все-таки я схиляюся до того, що треба робити поступові кроки. Важливо, скільки разів після розчарувань ви зможете сказати собі: «Добре, я спробую ще раз».

Якими якостями повинен володіти артист для співпраці з лейблом?

Лейбли — це чудова можливість для ефективного просування власної творчості, допомоги у піарі, рекламі та дистрибуції. Це звучить, погодьтеся, дуже привабливо. Проте інколи недостатньо просто гарного треку, аби отримати омріяну пропозицію співпраці. Молоді артисти повинні набувати риси та навички, які допоможуть їм успішно просуватися у музичній індустрії. Юрій Базака акцентував на soft skills музикантів та виділив ключові аспекти у відборі артиста для співпраці в рамках лейблу kontrabass.

Юрій: Насправді найважливіше — це метч та спільний вайб. Наприклад, коли артист приходить до нас у букінг агенцію, де ми шукаємо концерти по Україні і Європі, то ніколи не анонсуємо артиста одразу. Ми чекаємо десь від 6 до 9 місяців. Бо часом буває так, що після домовленості працювати разом та після декількох взаємодій ми розуміємо, що не підходимо одне одному абсолютно. І тому, напевно, найважливіше — це мати спільний вайб.

У команді kontrabass зауважили, що важливу роль відіграє саме збіг не у музичних смаках, а у підході до роботи. До прикладу, в агенції звертають увагу на те, наскільки людина дисциплінована, готова вкладатися та розвивати проєкт, а також на комунікацію. Відвертість та чесність щодо потреб та власних можливостей є ключовою для розуміння лейблу, чи може він продовжувати співпрацю.

Юрій: У нас на лейблі є 30 артистів, і ми хочемо приділяти увагу всім. Але очевидно, що комусь її дістається більше, а комусь менше. Коли артист максимально включений в усі процеси та сам же допомагає собі перебувати на лейблі — нам теж приємніше з ним працювати. Ми понад усе любимо артистів, які включаються у свою роботу.

Настанови молодим артистам

Коли ти молодий артист та лише стаєш на стежку музичної індустрії, кожен твій крок має вирішальне значення. Дорога до успіху може здатися невизначеною та повною перешкод через відсутність досвіду. Та все ж не такий страшний вовк, як його малюють, якщо зберігати стійкість, наполегливість та віру в себе. Це база, про яку важливо пам’ятати як на початку кар’єри, так і на піку розвитку. Проте, її недостатньо, щоби реалізувати творчі амбіції та зібрати великі зали й прослуховування на стримінгових сервісах. На що варто звернути увагу на початку кар’єри, аби заявити про себе аудиторії й не загубитися в тіні інших музикантів? Як знайти унікальність та зацікавити своїм продуктом лейбли, продюсерів та музичних менеджерів? Саунд, назва чи концепція — у чому ж секрет успіху?

Борис Гінжук: Раніше я думав, що будь-яка група буде популярною, якщо напише класні пісні, що саме це і є запорукою успіху. Зараз я вже думаю інакше — тепер навіть треку недостатньо. Сьогодні треба бути такими, як, наприклад, LATEXFAUNA, які окрім музики й текстів займаються ще креативом, промо та піаром. Вони розуміють, як подати музику. Зараз дуже багато всього, і деякі слухачі навіть не знають, що хочуть, бо просто не цікавляться. Водночас, якщо привернути їх увагу через сторіз чи цікаве промо, вони скажуть: «Вау, клас! От тепер я люблю саме цю музику».

Можливо, потім вони почнуть поширювати ваші пісні чи будуть чекати на нові. Тому тримайте їх на своєму креативі, а вже потім потихеньку випускайте нову музику.

А щодо унікальності я вважаю, що вона має бути присутня одразу. Можливо, ви створюєте музику, яка може нічим особливим не виділятися, але ви так класно її граєте, що бувши звичайною музикою, вона звучить унікально. Якщо група знайшла свій незвичний саунд, то в принципі це зрозуміло одразу.

Взагалі, я вважаю, важливіше інше, а саме — просування творчості. Унікальність можна знайти й пізніше, коли вже отримали якусь популярність. Спочатку треба робити хіт — це головне.

Завтра, 28 березня запрошуємо вас приєднатися на церемонію нагородження Jager Music Awards. Ви зможете переглянути подію у прямому ефірі за посиланням.

Завантажити наступну статтю
Завантаження…
Завантаження…