Родом з Маріуполя: у «Хвильовому» пройде благодійна вечірка формації ŲNFORM
«Проєкт з'явився завдяки підтримці людей, які вірили в нас. Тепер я вважаю своїм обов'язком відплатити людям тим самим»
Історія розвитку музичної культури та нічного життя Маріуполя стала особливою симфонією в часи невизначеності та викликів. Серед шаленої бурі подій у 2021 з'явилася формація ŲNFORM, створена з метою привнесення ритму та гармонії в серце міста.
2022 року повномасштабне вторгнення РФ змінило життя усієї України, а особливо Маріуполя. Зокрема, спільнота ŲNFORM та її засновник, музичний продюсер та діджей Марк Февральський — також відомий як Peshka — зіткнулися з новими викликами, які поставили під знак питання продовження «життя» проєкту. Сьогодні ж формація продовжує розвивати музичну культуру та об’єднувати українців на благодійних вечірках від Хмельницького до Одеси.
Для Mixmag Україна маріупольчанин Марк розповів про історію формації, виклики та деталі майбутньої події у Києві.
Влітку 2021 разом Марк вирішив займатися музичними івентами, з’явилася й ідея створення формації. За його словами, він хотів зробити щось глобальніше. Так вигадали назву ŲNFORM (від слова formless — безформний), що є відображенням особистих поглядів на музику, зокрема відокремлення жанрів.
«Наведу аналогію. Щоб їжа вийшла максимально смачною, під час приготування потрібно змішувати безліч смаків: кисле, солодке, солоне, гірке. У цьому випадку смаки — це жанри. Тому, в написанні музики або діджеїнгу, а також у вечірках, я вибрав такий концепт. Безформний — без певної форми, рамок, без прив'язки до чогось одного, іншими словами — вільний. На наших вечірках можна було почути від хаусу до модулярних лайвів, від хардкору до мінімалу тощо».
Поява ŲNFORM мала стати втіленням мрій Марка — зробити Маріуполь кращим та яскравішим. Бо, як вважає засновник спільноти, місто мало незворотний потенціал на успіх у всеосяжному розвитку.
«Я хотів створити незалежну сцену, яка в недалекому майбутньому могла б вийти на столичний рівень. Майданчик із найкращим звуком у східній Україні, букінг всесвітньо відомих артистів — усе це я бачив реальним до приходу повномасштабної війни».
За пів року функціонування спільноти Маріуполь зміг відтанцювати під швидкі біти та зануритись в атмосферу, яку вдалося створити Марку. З кінця липня 2021 по лютий 2022 року команда провела 5 вечірок.
«Почали з двох опен-ейрів, (один на морі, один у лісі), на яких пізнали наскільки міцним може бути ком'юніті. Особливо, це було помітно під час неодноразових незаконних рейдів поліції, яку ми швидко колективно відправляли назад. Третю вечірку провели на день міста — техно-рейв в ангарі. Приїжджала поліція, вітала зі святом. Далі почали підтягуватися спонсори з пропозиціями».
Через два тижні після останньої вечірки під гаслом проєкту, діяльність ŲNFORM перервали гучні вибухи й російська техніка — сталося повномасштабне вторгнення. Зі слів Марка, головна ідея формації була зруйнована.
З початком великої війни змінилося життя всіх українців, зокрема Марка і його дітища. Засновник, шукаючи безвісти зниклих батьків та друзів, на кілька місяців відійшов від музичних ініціатив, а ŲNFORM як формація могла припинити своє існування. З часом війна змінила погляд на спільноту, а з нею і головну мету проєкту — зібрати маріупольців з усіх куточків України та допомогти постраждалим від воєнних дій.
«Ця мета допомагає здійснювати інші, важливіші завдання для нас. На жаль, у маріупольців дуже неприємна роль у нашому суспільстві. Якщо тезисно — наші долі були кинуті напризволяще за всіма параметрами. Відчуття безпорадності та самотності не дає ні віри, ні сил, ні мотивації до чогось прагнути, крім виживання.
Наша команда — і є ці люди. Допомагаючи їм ми допомагаємо і собі».
Перша вечірка за час повномасштабного вторгнення відбулася у Хмельницькому. Вона знаменувала початок відродження ще молодого ŲNFORM. Зараз за плечима формації вже 6 проведених заходів, а декілька з них провели у Києві та Одесі. Серед запрошених гостей на вечірках вже встигли виступити Serge Jazzmate, Silat Beksi, Vh10, Victor.В, Criminal Practice, Bodro.
Марк також згадав перший благодійний івент, що пройшов у Києві. Тоді команді вдалося зібрати понад 50 тисяч гривень на допомогу маріупольцям завдяки спільним зусиллям з баром «Хвильовий» та Євгеном (Data Molfar).
«Ми плануємо, як і раніше збирати запити на допомогу серед маріупольської спільноти, шукати нові можливості співпраці з закладами по усій Україні».
І хоча майбутнє ŲNFORM залишається невизначеним у зв'язку із воєнними подіями, команда готується провести другу благодійну подію у Києві 2 грудня у барі «Хвильовий». Однією з ідей для цієї вечірки є різний музичний вайб, який передбачає новий лайн-ап, і цього разу, зі слів Марка, він один із найцікавіших. Івент розпочнеться з живого виступу Vh10, після якого за деки встануть Celan, Vlad Kovalov і сам Марк під псевдонімом Peshka.
«Зараз найважливіший внесок — це допомога маріупольцям. Паралельно з ним ми не даємо забути суспільству про нас. ŲNFORM дає можливість згуртуватися всім маріупольцям в одному місці в один час і хоча б ненадовго перенестися назад у рідний Маріуполь».