Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
РЕЛІЗИ

Премʼєра: Rhythm Büro випустить два вінілові релізи — дебютний EP Віри Логданіді та компіляцію «There Will Be Light»

Слухайте премʼєру треку Root System на нашому SoundCloud

  • Текст: Sasha Bright | Фото: Маріко Бечер
  • 1 December 2023

Щоб відзначити ювілейний десятий номер в каталозі Rhythm Büro — київський лейбл, спільнота та організатори вечірок — підготували особливий реліз під назвою «There Will Be Light». Ця компіляція націлена на глибоке прослуховування і розкриває різномаїття ембієнтного звучання, переносячи слухача в атмосферу спокою та миру.

На збірнику «There Will Be Light» представлені як старі колеги Rhythm Büro, так і нові таланти української та міжнародної сцени. Серед закордонних учасників Anthony Rother, John Beltran, AES Dana та Sebastian Mullaert, в числі локальних героїв Zavoloka, Nikolaienko, Volodymyr Gnatenko, Na Nich та Arthur Mine. Загалом компіляція налічує 17 треків та претендує на timeless-статус. Зараз можна прослухати чотири треки, вініловий реліз запланований на 11 грудня, а діджитал-версія вийде ближче до Нового року.

Ключовим елементом цього музичного свята релізів є дебютний EP «Banksia» від однієї з засновниць колективу Rhythm Büro, Віри Логданіді. Після попередніх релізів в каталогах Semantica, On Board Music та Corridor Audio, вона розвинула свій унікальний звуковий ландшафт: глибокий, дабовий, ефірний і таємничий, але водночас вишуканий та вільний від жанрових обмежень.

Сьогодні представляємо вам прем'єру треку Root System («Banksia» EP) на нашому SoundCloud.

За роки своєї діяльності Віра зробила вагомий вклад в розвиток та презентацію української незалежної сцени та її представників. Організація масштабних подій просто неба Natura, менторство та викладання в школі Closer Connection, аудіовізуальний проєкт «VOICES». А також розвиток ком'юніті Каштан, яке починалося як лампове шоу в контейнері 20ft радіо, де поміж невиданих треків вже відомих представників української електронної сцени презентувалась музика молодих та ще мало відомих в той час артистів. Радіошоу за роки існування згуртувало музичних ентузіастів з усіх куточків України та розквітло у вигляді однойменного лейбла Kashtan та телеграм-каналу.

Mixmag Україна дізналися про внутрішні процеси пов'язані з сольним релізом та діяльністю лейблу в останні роки:

Mixmag: Цікаво дізнатися про роботу над цим релізом. В який час був записаний? Яким був творчий процес та обставини, котрі спонукали тебе до написання?

Vera Logdanidi: Забавно, але пропозицію видати сольну платівку я отримала від Ігоря (Ігор Глушко — співзасновник Rhythm Büro — прим. ред.) дуже давно і буквально на рік запізнилась по дедлайну. Так вийшло, що коли почалась війна, я була абсолютно неспроможна писати музику. Це тривало довгий час, майже цілий перший рік. Тільки у 2023 році мені вдалося зібрати себе ментально до купи та почати щось робити знову в цьому напрямку. Всі треки були написані в домашній студії в ті не багаточисленні дні, коли я поверталася з подорожей.

Mixmag: Які почуття та ідеї стоять за релізом? Не можна не помітити, що назви повʼязані з природою.

Vera Logdanidi: Створення музики для мене — це своєрідна медитація. Напевне моя душа в цьому році нарешті почала шукати умиротворення, а це один з доступних для мене інструментів досягнення цього стану. Тому вся музика, яку я створила за цей рік (скоро будуть видані інші треки) хоч і трішки мрійливо-сумна, але все одно з певною оптимістичною нотою. Цікаво, що в мене абсолютно не виходить писати агресивне темне техно чи щось дуже функціонально-танцювальне, з чим я часто маю справу на вечірках.

А з назвою теж є історія. Я з 2021 року працюю в школі Closer Connections і одна з учениць, Мія, якось подарувала мені квітку банксія, додавши, що квітка народжується в полум’ї. Мені це запамʼяталось. Банксія дуже довго стояла у мене у квартирі, останній раз я її бачила, коли передавала ключі новому жителю і їхала з Києва, щоб якось налагодити життя. І ця квітка в пустій квартирі вʼїлась в памʼять, і ця фраза про народження в полум'ї виявилась символічною з погляду на те, що відбувається у власному житті.

Mixmag: Видання релізів на вінілі в Україні дуже рідкісне явище. З якими труднощами вашій команді довелося зіштовхнутися в процесі підготовки?

Vera Logdanidi: Через війну, тяжкий економічний стан та більш нагальні пріоритети в суспільстві видавати вініл дійсно дуже важко. Це завжди було ледве рентабельно, а зараз самі розумієте... Але Ігор, який, власне, займається лейблом, вирішив, що готовий інвестувати в мій сольний реліз та зробити святковий 10 реліз лейблу ще на двох платівках. Тому я дуже активно допомагаю з цим проєктом і пишаюсь своєю участю — і як музикант, і як права рука в цій справі.

Взагалі якщо я бачу цікаві українські фізичні релізи — часто підтримую покупкою, іноді навіть буває, заочно довіряючи автору, без прослуховування. Це дуже важливо, бо музичне видавництво — теж частина нашої культури. Українські лейбли повинні бути не тільки в Spotify, а й на полицях усіх світових магазинів. Наша сцена варта уваги.

Підсумовуючи, можна впевнено сказати, що незважаючи на всі обставини, з котрими стикаються артисти та лейбли на території України, їх не стримати у написанні та поширенні по-справжньому якісної, живої та унікальної музики. В цей час важливо підтримувати локальні організації та їх діяльність, щоб розвиток нашої електронної сцени не зупинявся та продовжував розвиватися!

Передзамовлення платівок вже доступне на bandcamp Rhythm Büro.

Наступна сторінка
Завантаження…
Завантаження…