Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
НОВИНИ

Ukrainian Field Notes: Музична хроніка реальності

«Польові записи України» — стали живим відображенням звукового ландшафту під час періоду війни

  • ssscreep
  • 27 October 2023

16 жовтня 2023 року вийшла благодійна збірка Ukrainian Field Notes, що включає компіляцію та книжку в котрій зібрано 170 інтерв'ю з українськими артистами проведені протягом першого року повномасштабного вторгнення.

Реліз став хронікою змін, відображаючи реальність та внутрішню трансформацію артистів. Глибокі та щирі інтерв'ю дозволяють слухачам відчути емоційне звучання часу та роблять свій внесок в культурну спадщину України.

В особистому спілкуванні з автором проєкту Gianmarco Del Re та залученими музикантами Mixmag Україна дізнався про те, як проводилися перші інтерв'ю та що надихає їх продовжувати роботу.



​Gianmarco Del Re

Я розпочав серію «Ukrainian Field Notes» на експериментальному музичному сайті A Closer Listen, який охоплює виключно інструментальну музику, тому основна увага була спрямована саме на неї. Проте я зробив кілька винятків, включивши вокал, оскільки, мова відіграє важливу роль в теперішніх обставинах.

Можна сказати, що моєю метою було дізнатися більше про українську музичну сцену, а також підкреслити музику, яка заслуговує на більш пристойну роль на міжнародній арені, і не тільки в обмеженому обсязі типу «Євробачення».

Щодо зв'язку з артистами, я в основному покладався на SoundCloud та Bandcamp. Крім того, я завжди запитував самих артистів, кого мені варто інтерв'ювати далі й що мені слід запитати в них. Я також прагнув представити якнайширший спектр артистів з різних регіонів України, щоб інтерв'ю не були надто києвоцентричними.

Багато змінилося з того часу, деякі артисти повернулися додому, незважаючи на ризик, в той час, як інші залишили країну, щоб продовжити музичну діяльність. Дехто зумів покинути окуповані території, подолавши небезпеку і потрапив до вільної України. Тоді як інші опинилися у скрутному становищі після втрати будинків і були змушені евакуюватися. Проте вторгнення зачепило всіх, особливо тих, хто долучився до армії, полюючи на безпілотники вночі, продовжуючи творити музику вдень.

Рухаючись по сторінках книги, ми зустрінемося з представниками різних, за визначенням, сфер культури — з художниками, музикантами, діджеями, журналістами, активістами та добровольцями з усієї України, всіх їх об'єднує бажання розповісти про свій досвід та творити українське, незважаючи на обставини, не втрачаючи себе у цій темряві. Адже головне не втратити внутрішнє світло та не впасти духом, не допустити внутрішнього програшу від котрого мало лишається до поразки по всіх фронтах.

Те, що збагатило проєкт з інтервʼю — це випуск книжки разом зі збірником Ukrainian Field Notes VA на одеському лейблі система | system, вона дає глибше звукове відображення особистого досвіду кожного артиста.

Ukrainian Field Notes VA — це компіляція з 86 треків, трек-лист збірки відтворює хронологічний порядок інтерв'ю, переходячи від ембієнту та електроніки до класичної та експериментальної музики. Вона відбиває хаотичність та руйнівність війни, що залишає свій відбиток на кожному аспекті життя.

У збірці відчувається жива звукова та людська драма, що огортає країну, вона є масштабним музичним свідченням часу, коли Україна переживає найважчі випробування. Музика тут не лише звучить, але і розповідає історію — події, що розгортаються перед нами у режимі реального часу. Кожен трек — це своєрідний дзеркальний відбиток того, що відбувається навколо нас. Ця компіляція також є показником неймовірної сили та стійкості українських митців. Їхні твори виражають глибокі почуття, спричинені трагічними подіями на рідній землі. Вони розповідають про ПТСР, переміщення, розлуки та втрати, і роблять це з приголомшливою медитативною силою у звучанні.

Vlad Suppish — Fastiv — Irpin

Коли проєкт «Ukrainian Field Notes» тільки починався, розуміння його справжнього значення було не очевидним. У перші місяці повномасштабного вторгнення, такі речі були на задньому плані, було необхідно розв'язувати нагальні проблеми — де жити, як забезпечити себе та інше.

Тепер я усвідомлюю, наскільки величезну роботу виконано, особливо зі створенням книги та компіляції. Проте вважаю, що з часом, це досягнення буде оцінено ще вище. Для мене важливо бути частиною культурного життя та мати можливість говорити про те, що зараз актуально, як музикою, так і словесно.

Моя композиція в цьому проєкті називається Фастів — Ірпінь. Її написання відбулося влітку 2022 року у Фастові з мінімальним набором обладнання (яке вдалося вивезти з дому в Бучі) та зведено на старенькому ноутбуці. Після повернення додому я ще доробив початковий матеріал. Нині я постійно подорожую на велосипеді між Ірпенем і Бучею, але тепер у мене є третій «дім» у Фастові. Цей трек розповідає про подорожі, як фізичні, так і ментальні. Навіть у найважчі часи важливо знаходити джерело натхнення, яке змушує уяву працювати.

На самому початку я не планував включати цю композицію до проєкту. Проте великий досвід показав, що найкращі речі часто відбуваються не за планом.

Katarina Gryvul — Zemlya

Цей трек — перше, що я написала після повномасштабного вторгнення, після багато місячної перерви, коли здавалося, що до музики й мистецтва я не зможу повернутися. Основним матеріалом цього треку послугувало моє дихання, яке я записувала під час панічних атак, щоб хоч якось заспокоїти себе. Спершу я не планувала використовувати ці записи для музики, вони радше слугували аудіо щоденником та способом повернення з цього стану. Проте згодом, я зрозуміла, що поки не зможу виплеснути ці емоції у музиці, не зможу далі продовжувати писати. З цього і народився цей трек. Робота була дуже важкою, кожного дня заставляла себе писати, хоча б кілька секунд, щоб хоч якось повернутися назад до музики. Цей трек — це моє відчуття, яке хочу увіковічнити. Це відображення подій через мою внутрішню призму. Це пам'ять, що залишиться.

Anthony Junkoid — Drum Vision

Мій трек Drum Vision — це невеликий шматочок вирізаний із близько годинного лайв-джему. Ми його записали минулої зими, на тлі імпровізації можна почути голоси моїх приятелів — тоді був класний вечір, класний джем та класні розмови, ось цим відчуттям я і вирішив поділитись.

Участь для мене у цьому проєкті — це можливість розповісти про Україну та українців щось особливе, несподіване, незвичне, не «туристичне». Ідея з книжкою чудова, я люблю книги, важливо, що це документ епохи, зі словами та емоціями найрізноманітніших сучасних артистів — досі ніхто такого не робив. Це унікальний артефакт — як і сама компіляція, багатошарова і різнорідна, в ній багато цікавої музики, мої персональні фаворити — troxellemott, Knappy kaisernappy, essentialmilks.

Важливо бути разом, бо разом ми сила — для миру та для один одного.

Hanna Svirska — Echo

Ще з перших повідомлень від Gianmarco було видно наскільки щиро він переймається долею України й культури. Це дійсно величезний вклад, який фіксує стан нашої держави в перші роки повномасштабного вторгнення. Дуже багато думок, різних міст, проміжків часу. Як на мене, цей проєкт надихає, бо демонструє, як всі тримаються і продовжують щось створювати в сучасних реаліях. Якщо хтось до 24 лютого ще міг тихенько послухати русняву музику, то наразі багато хто з цих людей шукає українських виконавців і цікавиться тим, що відбувається на нашій сцені. Я кажу «багато хто», тому що далеко не всі люди чомусь пов‘язують мистецтво з війною. Продовжуючи дивитись російські фільми, читати книжки й слухати російську музику або надають перевагу російській озвучці та перекладам. На другий рік війни це дико.

Для компіляції я обрала трек Echo, який почала робити у квітні 2022 року. Тож, емоції вкладені в нього дуже влучно передають мій стан на той момент. До деокупації Київщини я знаходилась в Чернівцях, де і давала інтерв‘ю для A Closer Listen в повному не розумінні того, що ж буде далі. Вдячна всім, хто долучився до створення цієї книги.

Waveskania — Essential

Я рада взяти участь у цьому проєкті, оскільки хотілося допомогти зробити послання голоснішим. Ми живемо у вік інформаційної лавини, де навіть такі речі, як війна сприймаються лише як частина потоку тимчасових новин. До того ж через 20 місяців підхід повинен змінюватися, адже цивілізовані країни світу вже перейнялися співчуттям і щоб вийти на новий рівень інформування, потрібно шукати інші способи, як донести правду. І зробити так, щоб це стало можливим (за допомогою аудіо впливу в цьому випадку) — і було метою.

Створення книги-документації є логічним підсумовуванням виконаної Gianmarco та A Closer Listen роботи й це не було сюрпризом для мене, хоча я й не очікувала такого масштабу та кількості зібраних інтерв'ю. Сподіваюся, моя участь також внесла необхідний внесок у створення загального імпульсу. Я горда бути частиною цієї унікальної талановитої музичної сцени.

Ідеєю треку Essential було використання за основу матеріалу, записаного в Україні та подальша обробка з додаванням звуків філд рекординг, які я зібрала під час вимушених переміщень у країнах Східної та Центральної Європи після 24 лютого 2022 року. Таким чином, трек став для мене природною рефлексією щодо подій, що відбуваються в рідній країні, а також долі мільйонів людей, які зіткнулися з переформатуванням звичного способу життя.

Кожен з треків передає спектр емоцій та переживань, рефлексію на події та ситуації навколо нас. В композиціях відчувається — агресія, сум, страх, відчай, надія, ностальгія, любов та жага, радість голосу батьків, силу та натхнення на боротьбу — емоції на котрих кожен з нас тримається.

З «Українськими польовими записами» музика стає живою історією, що огортає країну та закарбовує події сучасності. Кожен трек та кожне інтерв'ю стають свідченням єдності та витримки митців, які продовжують творити під акомпанемент нової реальності, де звуки війни поєднується зі співом птахів та шумом річок.

Підтримуючи цей проєкт, кожен з нас стає частиною унікальної історії, яка розповсюджує українську ідентичність у світ. Ця збірка є важливим кроком у відстоюванні культурної спадщини та підтримці музичної спільноти в часи випробувань.

Усі зібрані кошти з продажу будуть спрямовані на допомогу фонду Musicians Defend Ukraine, що підтримує музикантів, які продовжують творити й створювати історію на передовій.

Наступна сторінка
Завантаження…
Завантаження…