UA Weekly #7: наші зірки на лейблі Afterlife, несподіванка від учаснику KADNAY та присвята Олдосу Гакслі
Вдвічі більше нової української музики
8Kays & braev — Basic
Лейбл Afterlife щойно презентував шостий епізод власної серії компіляцій «Realm Of Consciousness». В зірковому складі добірки разом із ANNA, Mind Against, Recondite, Fideles, ANYMA є одразу декілька артистів з України — дует Woo York (прим. ред. — дивитись нижче), неймовірна 8Kays та вокаліст BRAEV. І якщо 8Kaysзавдяки численним успіхам останніх років вже не потребує окремого подання, то про BRAEV слід розказати. Ще до початку активної співпраці з зірками електронної сцени (ARTBAT, Yotto), цей український хлопець мав успішну кар’єру оперного співака та виступав на сцені Opera de Montreal (OdM), а паралельно із EDM-релізами він працює над авангардними театральними постановками разом із культовим тернтаблістом Kid Koala.
Ann Kovtun — runaway
Вісім років тому Ann Kovtun, як і багато DIY-артисток того часу, починала кар’єру з каверів на YouTube і навіть отримала схвальні відгуки від Billie Eilish та Kavinsky. З того часу в її творчості відбувся відчутний прогрес. Annпочала писати власні пісні та самостійно робити аранжування, а згодом сформувала пізнаване звучання. Зараз Ann Kovtun проживає в Осло і, судячи зі всього, активно інтегрується в норвезьку сцену. Її новий альбом звучить схоже на той актуальний скандинавський інді-поп, що випускають Studio Barnhus або SmalltownSupersound. Щодо альбомного лід-синглу Runaway, то ця пісня за словами співачки натхненна спілкуванням з Chat GPT та пророцьким фільмом «Her» Спайка Джонза.
BADWOR7H — Blue
Мультижанровий київський продюсер BADWOR7H тішить нас не тільки високою продуктивністю (чи не щомісяця – новий реліз), а й вмінням влучно описати власну музику. Про свій новий трек «Blue» автор каже: «це басистий прямолінійний UK Garage з абсурдним речитативом, а також омаж на хіт 2000-х від Eiffel 65».Вдале та своєчасне блюзнірство з тренду на євромантіку.
Bloom Twins — Pretty in Pink
Український дарк-поп дует Bloom Twins має цікаву історію. Сестри-близнючки Аня та Соня Купрієнко майже 10 років тому переїхали з Броварів до Лондону, де розпочали успішну модельну та музичну кар’єри. Зйомки для італійського Vogue, участь в London Fashion Week, спільний тур Японією з Duran Duran — їх біографія сповнена вражаючих фактів. В 2020 році Bloom Twins видали одразу декілька амбітних EDM-колаборацій на Armada та Ultra спільно з Benny Benassi, Jan Blomqvist та Sofi Tukker. Але з новим ЕР дівчата вирішили повернутись до інді-формату і записали свій найкращий ЕР — зухвалий фемін-панк/інді-денс в дусі Le Tigre, Mitski чи Bikini Kill.
Max hates tomato juice — kyiv vibes
На редакційну пошту прийшов лист:«Вітаю, мене звуть Максим, я ноунейм і ненавиджу томатний сік». Перше — зараз виправимо, з соком — то вже, Максиме, якось сам. Свій новий трек Max hates tomato juice присвячує вайбу сучасного Києва — міста, що навіть під час війни не втрачає свій особливий шарм. В музичному плані — це типовий пост-блейківський future garage для всіх, хто слухає Joji або TEED.
Katy Rise — Feel
В коментарі для Mixmag мелодік/прогресів діджейка та продюсерка Katy Rise каже, що її новий трек Feel має таку назву, тому що «це нагадує нам, що в царстві музики саме емоції є універсальною мовою». Складно не погодитись. Feel вийшов на впливовому лейблі UV Noir, яким керує дует з Лондону — Пол Томас та DasPharaoh. Наразі вони активно допомагають Katy Rise, яка до цього встигла відзначитись релізом на не менш важливому лейблі Sunexplosion та активно розвиває власну подкаст-серію REBOOT.
Ni Made Nur — Brave New World
Похмура атмосферна електроніка, багатозначний spoken word, цікава ритм-секція та привид moderne kosmische musik, що вітає поміж звуків. Це новий трек продюсерки Ni Made Nur — присвята культовому роману-антиутопії «Прекрасний Новий Світ» Олдоса Гакслі, що майже через сто років після виходу не тільки не втрачає актуальності, а й частково втілюється в нашу реальність.
Phil It — Очі
Phil It — це новий концептуальний сайд-проєкт Філа Коляденко з поп-гурту KADNAY. Днями вийшла друга за рік ЕР під назвою «Епілог». Не складно здогадатись, що дебютна ЕР мала назву «Пролог». Поміж ними виходили декілька окремих синглів. Хочеться сподіватись, що це «Епілог» лише одного з «музичних романів» Філа, бо в цьому амплуа він неочікуване розкривається, як електронний музикант з тонким смаком та неабиякою творчою глибиною. І якщо порівняння з Ніколасом Джааром буде надто поверхневим, то Nicola Cruz, Nu або Jlin із альбомом Perspective допоможуть краще зрозуміти, куди цілить Phil It та яких висот сягає його музика.
Sagan — STOMP! (All Night)
Досвідчений клубний хітмейкер Sagan, що одним з перших українських артистів проклав доріжку до топових EDM-лейблів Spinnin та Armada, вміє робити бенгери на будь-який смак. Наприклад, цього разу він представив власне бачення класичного дискохаусу. Але це не зафільтрований french touch і не британський саунд в стилі Defected, що першими спадають на думку, а скоріш «американська школа» — музика, яку свого часу ввели в моду Арманд ван Хелден та A-Trak.
Stas Underhill — The Legend
Український продюсер та IT-фахівець Stas Underhill — в свіжих оновленнях Beatport Exclusive. Відносно новий лейбл Pattern, що називає себе «домівкою для пік-таймового діп-трансу та прогресів-хаусу» щойно видав його двотрековий реліз The Legend/Synesthesia. Обидва треки гідні уваги. В них достатньо повітря (як для цього жанру), а замість щільної ритм-секції, яка швидко набридає, Стас обирає більш складні творчі рішення — він довго тримає напругу, що врешті обертається патетичними синт-партіями.
SVZZ — Danger
Молодий київський продюсер Ігор Сорокін (він же SVZZ) потрапив до компіляції трушного французького лейблу Cluster Traxx, що фокусується на футворку, UKG, гєтто та брейксу. Його трек Danger — це параноїдальне електро, в якому уживаються тривога та стрес сьогодення з канонічними фрістайл-семплами та скретчами з далеких 80х, коли найбільшою турботою була перемога в вуличному брейк-данс баттлі. Реліз вийшов за підтримки онлайн-магазину WhyPeopleDance, який активно донатить на допомогу України.
Shadow Unit — Be Easy
Вибір брейкс-оглядача Mixmag Україна — Діми Павленко (RUNE Recordings)
Київський діджей та продюсер Shadow Unit випустив перший сингл з майбутнього міні-альбому на 2064年Recordings, що вийде навесні. Трек Be Easy записано на Akai MPC. Що цікаво, він був зведений в режимі моно на одному моніторі, оскільки другий з пари знаходився на ремонті. Таким підходом Ярослав підкреслює творчу ідею та легкий настрій у створенні цього синглу. Проте основний меседж меланхолічного dreamy electro у простому ставленні до життя та вмінні віднаходити приємні моменти навіть у важкі часи війни.
Woo York — What We Are
Ще один трек, що увійшов до свіжої компіляції Afterlife представили давні резиденти лейблу —український техно-дует Woo York. На What We Are вони трохи відходять від патентованого гіпнотичного меланхолійного звучання в бік класичного детройт-техно чи навіть трансу з виразними синтовими хуками та дезорієнтуючим вокалом.
Zub — Come Adrift
Розкошне даб-техно «Come Adrift» — це 101-й реліз в Mood-серії литовського саб-лейблу Scale Limited, який входить до структури лейблу Greyscale. Автор цього треку — маловідомий, але дуже вправний львівський продюсер Zub, схильний до мрійливого саунду DeepChord, Brickman та Monolake.