UA Weekly#6: техно-смута GAEL, фанк на експорт від Polyvoda, псай, хардкор та багато іншого
Жанрове розмаїття в добірці новинок української музики
Avoure — Pulse
П’ять років тому дніпровський продюсер Avoure мав дуже стрімкий дебют. Чи не з першого ж релізу він потрапив на олівець до головної зірки лейблу Anjunadeep — американського продюсера Lane 8. Вони записали спільний трек, а далі кар’єра Avoure розвивалась за експонентою: релізи на Black Hole та Spinnin' Deep, співпраця з Above & Beyond, саппорт від Zhu, Hardwell і Diplo. Тим цікавіше, що зараз Кирило (прим. ред. — ім’я музиканта) наважився на сміливий крок: відкрив власний лейбл Biome Recordings та пішов далеко вбік від мелодійного діп-прогресіва — аж до брейкбіту. Його новий сингл «Pulse» — це не раптовий імпульс. Амбітний продюсер за себе і «того хлопця» намагається знайти вихід з замкнутого кола самоповторів, куди n років тому зайшов лайтовий прогресів як жанр в цілому. «Не дивлячись на мій бекграунд, зараз я слухаю лише андеграундну музику», — каже Avoure. В коментарі для Mixmag Україна він зазначив, що надихається творчістю Carl Craig, Regelbau, James Shinra і навіть I:Cube. «Відкриття власного рекорд-лейблу дарує мені свободу думки та вільної подачі матеріалу, не дивлячись на кліше та стандарти сьогодення в нашій індустрії». Дуже далекоглядний підхід, який вдало вирізняє Avoure на фоні його численних колег по цеху, що вдовольняються в кар’єрі суто дотичністю до відомих торгових марок.
Igor Yalivec — Mirages
Ще один талановитий музикант із Дніпра та учасник нещодавнього фестивалю «Конструкція» Ігор Ялівець днями видав світового рівня альбом «Etudes». Під обкладинкою в дусі Кандинського криється вісім інструментальних треків, які були записані виключно за допомогою модульних єврорек синтезаторів без жодної комп'ютерної обробки. Здалеку можна було б сказати, що Ігор виконує ембієнт, але зблизька стає наочною концептуальна довершеність його альбому. Це не рожеві хмаринки з фонових плейлистів Spotify, а дорослий електронний мінімалізм з тим глибоким психофізичним розумінням репетативності, циклічності та нашаровування звукових фрагментів, що мав, наприклад, Стів Роуч. Втім, чому тут дивуватись? Ігор має 20-річний досвід створення музики: як сольно, так і в рамках відомого в вузьких колах гурту Submatukana, який ще в нульових ламав психіку неспокушених клабберів вибуховою сумішшю глітчу, IDM та брейкору.
GAEL — Dancing Smutha
Техно із вайбом рок-гурту, що грає наживо десь в гаражі на задньому дворі. Десь так описує новий трек продюсерки Gael її випускаючий лейбл Molten Moods. Резидентка серії вечірок ХІТЬ, що наразі проживає в Берліні, презентувала Dancing Smutha (оце так назва!) в середині компіляції до десятої річниці Molten Moods. До речі, мастеринг треку робив Florian Meindl — гуру клубного техно з відомої студії Riverside.
Jad Abstrock — Lightspeed Love
Давно в нас не було класного сонячного дискохаусу. В той час, як на клубній сцені такий саунд поки вважається моветоном, і нам (тим, хто любить дискохаус) слід дочекатись, доки колесо історії мине євроденс, транс, прогресів та дійде до початку нульових — хіп-хоп бітмейкери можуть дозволити собі розкіш не озиратись на внутрішні діджейські ігри. Jad Abstrock з Заходу України, власне, так і зробив. Добре набивши руку на фанкових бітах, він видав ще й таку — милу замальовку, що вмить повертає слухача до «золотої ери» Defected Records.
Lucas Bird — Fake It
Багатомірний та напрочуд талановитий музикант і виконавець Lucas Bird не без успіху продовжує досліджувати ті дикі краї музичних жанрів, куди ще не ступала нога українського артиста. Наприклад, цього разу він вирішив піти шляхом ілл-фанку, що виріс із ребра Прінса та сягнув геніальності/абсурду на записах Jameszoo. Слід додати, що реліз видав лейбл VERTUHA, створеного на базі однойменної диско-формації на чолі з ідеологом Seba Korecky.
Lugovskiy & Chocolab — Sprobuy
Фірмовий UK-хаус, що здатен вмить підірвати танцпол — таким є новий саунд обдарованого продюсера Саші Луговського, який раніше працював під псевдонімом Marsbeing. Змінивши похмуру абстрактну електроніку на клубні ритми, Саша зробив правильний вибір. Якщо він докладе зусиль до промо, то з такими треками має всі шанси потрапити в ефір Rinse FM чи в шоу Future Dance Сари Сорі на першому національному BBC.
Nichenka Zoryana — Askadalimo
Розкішний ліквід з під рук Влада Лучко, для якого Nichenka Zoryana — лише одна з димових завіс, завдяки яким він ретельно ховає свою особу. Втім, такий досвід та рівень майстерності навряд чи омине нашу редакцію. Бо коли за створення драм-н-бейсу береться людина з багажем видавництва на двох десятках світових лейблів — це одразу чутно. Ось і цей подвійний сингл одразу залітає до топу кращих релізів. А перед тим — в каталог паризького лейбла Heart Twice Records.
Polyvoda — Bonfire
Найбільша інтрига цієї осені — поява нового українського супергурту Polyvoda, в складі якого зібрались суто фірмачі нової хвилі. На виході — амбітний дебют, дуже впевнений саунд та напрочуд космополітна музика. Є сенс підписатись на Polyvoda та чекати подальшого розвитку подій. Щось підказує — це початок довгої історії, яка буде помітною. Про сам трек: фанк, поп, джаз у відмінному балансі. Можна насипати референсів: Jorja Smith, Children of Zeus, BADBADNOTGOOD, але тут гурт потрапляє в такий вузловий нерв, що продовжувати список імен можна нескінченно. В принципі — це і є перша ознака релізу, який має шанси на міжнародне визнання.
Puncher — Shocks
Батько наш хардкорний — Олег Puncher в перерві між розвитком одразу двох впливових міжнародних хард техно лейблів (Big Punch та Sound Dissonance) взявся зробити власний реліз. Очікувано круто: міць, досвід, хист. Діджей та продюсер з Чернівців більшу частину кар’єри присвятив саме хардовим жанрам, тому його «Shocks» може не тільки порадувати давніх шанувальників, а й приємно здивувати юних техно-кідів, що прийшли в хард-техно не з боку хардкору (як сам Олег), а з боку мінімал-техно.
Sider — Kholodna Strava
Вова Lostlojic продовжує дивувати цікавими знахідками на власному лейблі Mystictrax. Складно сказати, чого тут більше — чи то його в якості A&R постійно спіткає вдача, чи Mystictrax активно докладається до того, щоб рівень їх релізів від разу в раз сягав нових висот. В будь-якому разі, Sider з тусовки UA Electro днями видав тут свій найкращий реліз — міні-альбом «Kholodna Strava». Розмаїття брейксу, містична фолктроніка, футуристичні звуки — все в нього склалось до купи й вступило в хімічну реакцію. Цю страву точно слід скуштувати!
Shanti People & Frank Deka feat. Hemant — Tarana
Треку «Tarana» в Парижі мали б видати сертифікат із бюро мір і ваг, бо це абсолютний еталон псай-трансу: пружній бас, розкішні мелодії, епічні дропи, зміна ритму. Український гурт Shanti People має багату історію та велику аудиторію по всьому світу. Вони виступають на ведучих міжнародних фестивалях, де не втомлюються вражати слухачів своїм головним фокусом — так званим #vedicedm — поєднанням танцювальної електронної музики та ведичного співу (мантр).
Yan Cook — Late Night Kyiv
Зі свіжим 4-трековим ЕР «Collateral Damage» техно-музикант та візуальний артист Yan Cook наочно доводить, чому саме він та саме зараз став героєм великого інтерв’ю на Mixmag Україна. Якщо сам Ян того захоче, він має всі шанси стати новою зіркою європейської техно-сцени. Реліз на Delsin — це вже навіть не аванс. Такими подіями констатують факти.