Інтервʼю: Трент Резнор та Аттікус Росс про роботу над фільмом «Суперники»
Фільм вийде в український прокат з 2 травня
Стрічка «Суперники» від режисера Луки Ґуаданьїно із Зендеєю, Джошом ОʼКоннором та Майком Файстом в головних ролях виходить на українські екрани.
Фільм розкаже про Таші Дункан (Зендея), колись неймовірно талановиту тенісистку. Тепер вона стала тренеркою та силою, яка ніколи не просить вибачення за свою гру на корті та поза ним. Чоловік Таші (Майк Файст) — теж тенісист — лідирує за серією програшів, але вона придумує, як здолати невдачі. Та план Таші стикається із несподіваним поворотом, адже наступний суперник чоловіка — Патрік (Джош ОʼКоннор) — його колишній найкращий друг і екскоханий Таші. Оскільки минуле й сьогодення зустрічаються, а напруга зростає, Таші мусить запитати себе, чого коштуватиме перемога.
«Суперники» також цікаві своїм музичним супроводом, заснованим на технічній та електронній музиці. Музика вражає нечуваною для драми силою. Революційна, потужна, заснована на техно музика не схожа на жодну іншу, яку чули глядачі.
Творцями саундтреків стали Трент Резнор та Аттікус Росс. Вони відомі своїми минулими роботами в кіно, як от «Соціальна мережа», «Душа» від Pixar, «Дівчина з тату дракона», «Манк» та інші.
«Трен і Аттікус — найкращі. Я обожнюю їх і знаю, що мені дуже пощастило бути їхнім другом, працювати і творити разом з ними», – каже Ґуаданьїно. «Я хотів змусити людей танцювати, дивлячись фільм. Тож запитав Трента й Аттікуса, чому б нам не зробити музику, ніби це рейв-концерт? Рушійна сила фільму мала йти від музики, і вони створили один з найбільш вражаючих саундтреків, які я коли-небудь чув».
«Суперники» — це другий проєкт у співпраці Трент Резнор, Аттікус Росс та Луки Ґуаданьїно. Першою спільною роботою став попередній фільм режисера «Разом з кістками» з Тімоті Шаламе та Тейлор Рассел в головних ролях.
Росс розповідає, що режисер мав певне уявлення про те, як працювати з музикою. З одного боку, композиції займають сміливу позицію з точки зору стилю, але з іншого боку, вони досить традиційні для емоційного розвитку історії. На першому плані у фільмі теніс, але історія зовсім не про спорт, а стосунки між трьома персонажами. Режисер хотів, щоб у фільмі грала драйвова електронна музика, яка керуватиме усім фільмом.
«Було доволі весело використовувати техно, щоб емоційно розповісти історію», — коментує Trent Reznor. «Ми думали, які частини композиції будуть відчуватися як динаміка, конкуренція, заздрість? Цікаво було побачити, чи зможемо ми використати музику як рушійну силу, що допоможе розповісти історію».
Використання електронної музики для стрічки «Суперники» — це ризикований крок. Однак режисер був готовий, а музиканти сподівалися, що можуть не лише виправдати, а й перевершити його очікування.
Фінальна частина фільму змусила Резнора та Росса підняти музичну планку. Арт і Патрік зустрічаються віч-на-віч на корті, один на вершині своєї популярності та могутності, а інший намагається відігратися. В останні 10 хвилин фільму відчувається наростання імпульсу. За допомогою музики потрібно було підтримувати інтерес і нарощувати його, а потім досягти потрібного емоційного градусу.