Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
ІНТЕРВ'Ю

АутFEAT: Ярослав Ільїн

Відомий стиліст радить, що вдягнути на рейв, і ділиться власними думками про молодь, Київ і тренди

  • Текст: Уляна Калуш | Фото: Ярослав Ільїн
  • 10 April 2024

У новій серії матеріалів Mixmag Україна шукає зв’язки між клубною культурою та модою. В кожному з них українські стилісти будуть ділитися своєю історією, думками про моду, а також радити молоді локальні бренди, варті уваги. Відкриває рубрику інтерв’ю з фотографом, стилістом, артдиректором та власником магазину clothesexstaz Ярославом Ільїним.

Mixmag: Які твої перші яскраві спогади, пов'язані з модою?

Ярослав: Таких декілька. Почну з мами, з нею у нас міцний зв'язок, вона завжди любила стильно одягатися та підбирати речі, тому ще з дитинства я наслідував її стиль. Підбори, витончені силуети, макіяж — це все мене оточує змалечку.

Наступний яскравий момент — разом з однокласницею ми знімали відео на телефон. Робили покази мод, кліпи, і для кожної сцени потрібно було підібрати образ, декорації та сценарій. Можна сказати, що ці пародії стали першими кроками в напрямку роботи артдиректором (сміється). Згодом мене зацікавила фотографія і я провів безкоштовну фотосесію, де також виступив стилістом. Більшість одягу взяв з маминого гардероба. Це було щось нове для Умані, мій стиль дуже відрізнявся, бо всі фотосесії були виключно прагматичні. Тоді я дуже надихався Вікою Тємновою, яка своєю естетикою заохочувала виходити за рамки.

Mixmag: Ти проводив фотосесії, коли все ще навчався в школі?

Ярослав: Так, в старших класах я почав працювати асистентом на Mercedes Fashion Week. Мене почали помічати дизайнери. До речі, однією з перших була Ксенія Шнайдер, співзасновниця однойменного бренду. Одночасно я став частіше їздити до Києва, знайомився з людьми та набирав контакти. Мені подобалось життя в великому місті, тому після школи я вирішив поступити в КПІ. Ти б бачила обличчя моїх одногрупників... ніхто не очікував, що хлопець з капелюхом та джинсами «в обтяжку» може здати ЗНО на 200 та поступити на кібернетику.

Mixmag: Переїзд допоміг тобі розвиватися в моді?

Ярослав: На жаль, ні. Цей період був буремним, я став нонконформістом-підлітком, дратувався через університет, самого себе та світ навколо. Мене настільки втомило все це, що вирішив забрати документи та поїхати до Туреччини працювати офіціантом. Багато молодих людей їздило туди на «заробітки», але насправді я лише розносив ящики та працював як вантажник.

Mixmag: Неочікуваний поворот подій.

Ярослав: Мені потрібно було пройти цей шлях, щоб зрозуміти, чим саме я хочу займатися. Після повернення до України я знову поступив, але цього разу на фотографа в КНУТД. Мама навіть взяла кредит, щоб купити дзеркальну камеру. Так я знову почав розвиватися в моді — перші гроші, перші фотосесії, самостійне життя в новій квартирі — і все це обірвалося через пандемію коронавірусу.

Mixmag: Це дуже вдарило по креативному сектору, багато людей «здалися» та почали шукати «нормальну» роботу.

Ярослав: Можна сказати, так сталося і зі мною. Я повернувся до Умані і днями працював над відзнятим матеріалом, грався з фотошопом, ілюстратором, поки не прийшов до стилю з розтягнутими фотографіями та викривленими фігурами. В Україні мене мало хто розумів, оскільки підхід, на перший погляд, не мав комерційного успіху, але замість цього я отримував запити з-за кордону, бренди буквально стояли в черзі, щоб замовити фотосесії. Це дало мені можливість створити власну команду та платити гідні гонорари.

Mixmag: Виходить, тобі довелося щороку починати з нуля і винаходити себе заново.

Ярослав: Так, але цей досвід переживає кожен так чи інакше.

Mixmag: Повертаючись до теми міста, як Київ вплинув на тебе?

Ярослав: Перш за все, місто мене надихало креативною сценою, яка великою мірою інспірована музичною індустрією. На певному етапі клуб став центром уваги, де ти міг поспілкуватися з усіма і провести весело час. Під час пандемії, влітку 2021, Київ став центром Європи, я знайомився з багатьма людьми, які пізніше допомогли розвивати свою творчість та бізнес. Київська атмосфера сформувала моє бачення, я отримав натхнення від людей та їхнього стилю. Я навіть разом із подругою організував власні вечірки. Не можу передати, наскільки сильно вплинуло на мене те літо. Багато трендів виникло з клубної та техно-сцени, і цю культуру почали наслідувати, починаючи від реклами доставки до стилів зйомки та цілих колекцій. Андерграундна культура стала популярною, достатньо взяти до уваги такі тренди як total black, мікросумки чи взуття на високій платформі. Ці тенденції швидко підхопили молоді стилісти та дизайнери.

Узагальнюючи, клубна культура справді зіграла ключову роль у розвитку мого стилю. Кожен рік ми переживали різноманітні важливі події, як особистого, так і соціально-політичного характеру, і кожна з них вплинула на мій підхід на свій лад. Клубна культура надала можливість розвинути ті таланти, які чекали на свою можливість проявитися, і кожна вечірка ставала святом, до якого я готувався разом з усіма друзями. Саме завдяки цьому досвіду я зрозумів, що можу заробляти на життя своєю творчістю, а також створювати достойні умови для всіх учасників зйомок. Ці тренди надали можливість молодим дизайнерам та стилістам розвиватися в галузі моди.

Mixmag: А що обʼєднує всі бренди, які ти рекомендуєш?

Ярослав: Перш за все автентичність. Кожен бренд має свою естетику і незалежно від зміни трендів дотримується її. Всім, хто цікавиться модою, потрібно запамʼятати, що тренди йдуть, а стиль залишається.

АутFeat* Ярослава Ільїна

5 українських брендів та вінтажних магазинів, на які слід звернути увагу, аби виглядати круто на будь-якій вечірці чи рейві.

Завантажити наступну статтю
Завантаження…
Завантаження…