
Радіо Герц: нове незалежне українське радіо для шанувальників електро, геріджу, брейкбіту, тріп-хопу та джанглу
Спільна прем'єра епізоду за участі DJ Pringlz (Fusion Jams) та Sominaryst
Вам вже мабуть траплялись в стрічці Instagram мікси з оригінальними віжуалами олдскульних музичних девайсів — типу там iPod з нульових, mini-диск чи якась материнська плата? Так, це Радіо Герц! Нове незалежне радіо, яке на початку 2025 року заснував діджей, саунд-продюсер та промоутер Гліб Terawax, та яке виросло в креативну команду разом з арт-директором Владом Бобром та Богданом Шолохом — засновником легендарних паті-барів Parasolka Bar, Sloi Bar та інших.
Сьогодні у Радіо Герц та Mixmag Україна — спільна прем'єра! Новий епізод за участі майстра церемоній (і, разом з тим, співзасновника) Fusion Jams — Pringlz та брейкс-продюсера Sominaryst, який нещодавно видав новий (і дуже крутий!) альбом на лейблі Polygon Records.
За такої нагоди Саша Варениця зустрівся з Глібом, Владом та Богданом, аби поговорити про концепт їх нового радіо, майбутні плани Радіо Герц, а також дізнатись про те, як можна потрапити на їх стріми-вечірки в барі Octan.
Mixmag: Привіт, хлопці! Давайте почнемо з ваших передісторій. Чим ви займались до того, як зібратись разом для запуску Radio Hertz?
Гліб: Я досить давно почав діджеїти та писати власну музику. Зараз мені 30 років і десь з 16 років я в цьому! Починав в клубі Boom Boom Room, потім були 56, Otel’, Plivka, вечірки під Гаванським мостом, наша власна серія вечірок «Технологія»; плюс в мене було декілька різних продюсерських нікнеймів… багато всього! А далі ковід, війна. Та як не дивно, саме із початком повномасштабної війни в мене виник новий поштовх до творчості. Можливо, просто з’явилось усвідомлення, що прийшов час реалізувати ідеї, які акумулювались за час творчої перерви. Їх реалізація почалась з написання та видання альбому «Full Moon», також накопичилось багато відібраного музичного матеріалу, і коли я почав думати, що з цим робити далі, то зіштовхнувся з тим, що live-платформи для поширення працюють не зовсім так, як мені б хотілось. Я подумав: було б круто, якби в Києві існувала онлайн-радіостанція, яка підтримує високу якість аудіо, відео, візуалу та має цікаву концепцію. А потім такий: хм, можливо, варто спробувати зробити це самому. Тоді я прийшов в рекорд стор Октан на Нижньоюрківській і запропонував Саші Шульцу та Саші Гапону відзняти в них пілотний випуск. Пояснив задум та бачення, і ми з ентузіазмом стартували. В процесі підготовки я поділився новинами з Богданом, і він підхопив ідею з бажанням допомогти. Коли справа дійшла до візуальної частини — написав Владу, з яким ми давно знайомі, та чий смак в дизайні мені дуже до душі, й ми організували такий собі креативний воркшоп, де сформулювались правила гри, визначився дизайн код і знайшла втілення ідея Влада з пристроями.
Богдан: Ідея з Octan дійсно прикольна, бо це всім в плюс. Ми маємо простір для стріму, куди залучаємо друзів та знайомих, а хлопці мають гостей та цікавий проєкт в стінах рекорд стору. Всі задоволені! Ми відразу узгодили, що це для нас креативне хобі — ми робимо цей проєкт в кайф, у вільний час і не думаємо про його монетизацію. Поза тим, я запускав багато різних закладів. Деякі із них тісно пов’язані з електронною музикою. Проєкти, якими я дійсно пишаюсь — це Parasolka та Sloi Bar. В нас ніколи не було тих масштабів, бюджетів та обертів, як в того ж Closer, але була своя особлива атмосфера. Люди кажуть мені: «Ми плакали, коли закрився Sloi Bar!». Це приємно! Sloi — це взагалі був заклад без жодних рамок, де діджеї могли грати що завгодно і людям це було в кайф. В мене в цьому великий досвід, а музика — це те, що завжди було в моєму житті. Свою першу вечірку я зробив в 17 років. Мій батько дружив з Євгеном Володимировичем — власником легендарного клубу Cinema на Русанівці, і я зробив там в неділю свою шкільну дабстепову вечірку. Так і понеслось!
Влад: За часів, коли у Гліба була «Технологія», а в Богдана Parasolka, я теж робив вечірки з друзями. Я тоді був ще малий і ми все робили на потужному максималізмі (ред. — посміхається). Так склалось, що я завжди відповідав саме за візуальну складову: робив постери, придумував якісь прикольні концепти. Далі це стало моєю професією, і з того часу я в цьому суттєво прокачався. Гліб написав мені декілька місяців назад, розказав про ідею радіо, і я відчув в цьому такий трохи ностальгічний вайб. Це мене надихнуло. Я із задоволенням погодився долучитись до проєкту, бо я працюю артдиректором і також дуже люблю електронну музику, а тут це все поєднано.
Mixmag: Яка місія Радіо Герц? Що мотивує вас робити цей проєкт?
Гліб: По-перше — це бажання дати артистам, які залишились в Україні, додаткову можливість для просування своєї музики та свого погляду на музику. По-друге — це створення сталого бенчмарку; стрімінгової точки, яка додавала б розмаїття сцені. Жанрово ми фокусуємось на усіх проявах електро: класичному детройт звучанні та сучасних інтерпретаціях, любимо брейкбіт, UK-герідж та хочемо робити спеціальні випуски під джангл, даунтемпо, тріп-хоп. Артистів ми не обмежуємо жорсткими рамками, просто запрошуємо гостей, які нам близькі за духом та музичним смаком. Це не комерційне радіо. Це наш вклад в культуру. Ми робимо це у вільний час та за власні кошти. На щастя, у нас є друзі та партнери, що допомагають реалізувати проєкт на високому рівні: хлопці із Октану — Олександр та Олександр і оператор та спеціаліст з відеотехніки — Іван, що знімає для Module Exchange, Laboratorium і ще багатьох проєктів.
Mixmag: Брейкбіт, джангл, тріп-хоп… все це звучить так, наче вам байдуже на тренди 2025 року і ви та ваші гості граєте ту музику, яку любите. Цей ностальгічний вайб, про який казав Влад, він є загальним лейтмотивом Радіо Герц?
Влад: Думаю, так. Бо цей наш впізнаваний концепт з девайсами на обкладинці — це теж про минуле. Про часи, коли промисловий дизайн був прикольним — раніше музичні девайси виглядали дуже виразно, мали характер. Зараз все стало одноманітним, тому ми трохи сумуємо за тими часами і надихаємось ними. Раніше кожен бренд думав, як йому виділитись на ринку? У всіх були свої унікальні форми — іноді просто вражаючі!
Mixmag: Якщо я правильно розумію, то основна візуальна ідея полягає в тому, аби помістити інформацію про кожен епізод в інтерфейс олдскульного девайсу?
Влад: Саме так! Це наш фірмовий стиль. Ми уявляємо, що це якийсь український плеєр чи девайс, а ми робимо його дизайн. Наш спейс, в якому ми працюємо над візуалом, виглядає як сотні різних існуючих девайсів із нульових.

Гліб: Мені здається, це все один асоціативний ряд. З одного боку всі ці пластмасово-скляно-сріблясто-блакитні девайси з нульових, з іншого — атмосфера нульових в тій же британській музиці, коли домінували такі жанри, як тріп-хоп, біг-біт, джангл. Деякі з цих жанрів стали значно менш популярними, інші ж досі залишаються в доброму стані. Але так, нас абсолютно не турбує, який з жанрів є зараз більш чи менш популярним.
Mixmag: Те, що я вже побачив в вашому Instagram, поки більш схоже на мікс-серію, ніж на радіо в його класичному розумінні. Чи правильно я розумію, що ви не плануєте робити саме що нон-стоп ротацію, і це скоріш серія таких періодичних подій-стрімів-міксів?
Гліб: Це поширена дилема: quantity чи quality. Фокусуючись на кількості — втрачаєш якість, і навпаки. Ми обрали якість. Тому так, це не радіо в класичному розумінні потокового віщання, ми робимо випуски. Наш формат знову повертає нас в нульові — в часи, коли всі чекали виходу нового номеру друкованого журналу. Особисто я збирав Х3М, 400ml, Dark Warrior, К9 — в мене вдома були цілі стопки. Я знав кожен номер на пам’ять. Це було особливе відчуття. І десь, можливо, мені хотілось би його відродити. Тому ми робимо саме що ретельно підготовлену періодику: довгий час обираємо артистів, заморочуємось з візуалом, а в майбутньому хотілось би ще робити спеціальні випуски в різних локаціях. Зараз йде тепло, дуже хотілось би зробити трансляцію на свіжому повітрі.
Богдан: Я ще хотів би наголосити на тому, про що казав раніше — це креативне хобі. Ми не маємо можливості виходити в ефір частіше. Можливо, колись, із часом ми дійдемо до потокового віщання, але не зараз. Ми живемо в дуже складні часи. Нон-стоп радіо потребує купу енергії. Її також зараз обмаль. Тому ми вирішили, що нехай буде менше, але більш якісно. Бо якщо ти хочеш робити радіо, яке працюватиме щодня, воно має приносити гроші, а це повертає нас до початку — некомерційного та незалежного від потреби заробляти на хліб проєкту.
Mixmag: Ваші офлайн-події, звідки йде стрім… Люди питають, як туди потрапити?
Богдан: Через особисті запрошення. До цього моменту ми не анонсували ці вечірки як окремі події. Щиро кажучи, ця ідея взагалі з’явилася дуже спонтанно…
Гліб: Спочатку ми планували просто знімати виступи запрошених артистів. Але вже на перший випуск до нас прийшли підтримати найближчі друзі, і тоді ми в розмові з Сашею Шульцем дійшли згоди, що це буде навіть краще — зробити такий трошки змішаний формат. Є стрім, що доступний для всіх, і є невелика офлайн подія для друзів та їх друзів, ми спілкуємось, слухаємо випуск, працює бар. Але якщо прийде сто людей, то це вже складніше з точки зору модерації — трансляція, камери, світло, звук, комфорт діджеїв. А коли вузьке коло друзів, це додає камерної атмосфери. Для прикладу, мені подобається дивитись чуваків з Японії — Stereophonic Sound, у яких є своє кафе, де вони розгортають DJ Bar і грають собі. Хтось заходить на каву, хтось тусить весь стрім, це приємно для всіх і виглядає живо.
Mixmag: Так, я теж люблю дивитись схожі стріми Le Mellotron. В них є стріми з бару, а є епізоди, де вони взагалі плавають якоюсь річкою на маленькому катері, крутять самокрутки, насолоджуються сансетом та ставлять улюблені платівки. В мене останнє питання: як ви обираєте героїв для кожного епізоду?
Гліб: В нас є два кола пошуку — друзі, з якими ми знайомі роками та чий селекшн ми любимо, і нові артисти — ми кожного разу проводимо невеличке дослідження: хто що зіграв чи видав нове і цікаве? Саме таким чином ми познайомились з Антоном Sominaryst, що гратиме гібридний сет в цю неділю, натрапивши на його новий альбом «Qualia» на лейблі Polygon. Також в програмі наш друг — Борис Ткачук — він же Pringlz, співзасновник Fusion Jams. Він підготував селекшн із електро та брейкбіту. Це те, на чому він дуже добре знається, крім джазу та інструментальної музики. Окрім власних пошуків, ми також відкриті для пропозицій, тож нам можна просто написати в особисті повідомлення в Instagram, поділитись своїм матеріалом, та якщо наші смаки збігаються — ми будемо раді зробити разом цікавий випуск.