Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
ІНТЕРВ'Ю

Лейбл місяця: Polygon Records

Лейбл випустив 12 релізів з більш як 30 продюсерами української та закордонної сцени

  • Текст: Олена Побочій | Фото: Тетяна Горбатюк
  • 2 November 2023

Серед найбільш активних лейблів української електронної сцени, своєю діяльністю останнім часом вирізняється Polygon — київська формація з переважною концепцією ламаного саунду.

Назва, що обʼєднує промогрупу, букінг-агенцію та лейбл, засновані Гаріком Пледовим. Промогрупа відома активною діяльністю з 2022 року та масштабними івентами в Україні та за її межами (Брудний Пес, Мистецтво — Зброя!). Лейбл запустили в жовтні 2022 року з EP «Київ Воєнний» від артистів RUSIICK і Paat. 3 березня 2023 року Polygon анонсував благодійну компіляцію «VOLUNTEERS vol.1 — BLACKOUT», в якій взяли участь 28 артистів, в тому числі DJ MELL G, Jensen Interceptor, Luz1e та Hermeth.

Жанрова основа лейблу — електронна музика різних напрямків, часом поєднана з живими інструментами та вокалом. Артисти лейблу — досвідчені та молоді музиканти, діджеї та продюсери. Серед найбільш активних з них — RUSIIICK, Paat., Hermeth, SVZZ та Korper.

Аби дізнатись більше про лайфстайл лейблу, спілкуємось з його босом — артистом та промоутером Гаріком Пледовим.

Як все почалось?

Історія формації Polygon, на основі якої згодом утворився лейбл, почалась зі створення однойменної промогрупи у 2021 році з концепцією просування ламаної музики й 3D-арту. Власне, в цьому випадку «полігон» означав найменшу складову тривимірного обʼєкта.

«Назва мені подобалась, бо полігон — це також певний playground», — розповідає Гарік Пледов. — «Майданчик для випробувань і експериментів. І зараз концепція формації якраз більше про це. Життя повернуло все таким чином, що пріоритети вишукувались у зворотній послідовності. Ми зараз більше про експерименти у звучанні й пошук чогось нового, автентичного. Це стосується й візуальної складової, тому 3D-артворки виходять рідко».

Перші івенти промогрупи пройшли в рамках мінітуру по Україні з гамбурзькою артисткою Mell G. «Одеса, Київ, Дніпро, Львів — так почалась наша дружба, — згадує Пледов. — Я час від часу консультувався у неї з приводу лейблу й різних воркфлоу-питань в індустрії. Вона була першою, кому я розповів, що планую запустити лейбл і хто підтримав мене, тож Мелл зіграла певну роль в його створенні».

Ідея лейблу визрівала з самого початку створення Polygon, але поштовху для її реалізації не було, поки не почалась повномасштабна війна. Тоді, переосмислюючи свою діяльність та паралельно займаючись виробництвом бронежилетів, Гарік усвідомив, що зараз саме час робити те, що він давно прагнув — просувати власне бачення музики та заходів та те, що буде розвивати нову сторінку української музики. Першим кроком став фестиваль сучасного українського мистецтва «Мистецтво — Зброя!», який зібрав різнопланових українських артистів. Тоді ж зʼявилась і думка запустити лейбл, відкривши його благодійною компіляцією на підтримку ЗСУ з локальними та закордонними продюсерами.

«Впродовж того, як я збирав треки, я знайомився з сьогоднішніми, тепер вже, резидентами лейблу. Деякі з них стали співзасновниками Брудного Пса, тож ця збірка в певному сенсу легендарна! Тому планую залишити її в історії ще й на вінілі».

Проте першим релізом лейблу в жовтні 2022 року став «Київ Воєнний» — рефлективна EP від артистів RUSIIICK та Paat на тему війни та її впливу на життя української молоді. А та сама благодійна компіляція вийшла вже в березні 2023 під назвою VOLUNTEERS vol.1 — BLACKOUT, залучивши 28 артистів з України та Європи.

Концепція лейбл-боса

У голові Polygon Records — Гарік Пледов — діджей, промоутер та букер з різноплановим досвідом. Найвідоміші його проєкти (окрім Polygon) — масштабні фестивалі Брудний Пес та Мистецтво — Зброя!. Наразі Гарік обіймає посаду букінг-менеджера клубу на Кирилівській, 41.

«Мої стосунки зі сценою почались приблизно 8 років тому з клуба Келлер. Тоді він ще був маленьким приміщенням за Житнім ринком. Там я організовував перші афтери, а потім і звичайні вечірки. Через деякий час ми познайомились з Женею Берчі й Дашею Колосовою та я долучився до промогрупи Матерія, де переважно займався букінгом і хоспіталіті закордонних артистів. Це був мій перший досвід в букінгу, мені сподобалось, з цього все по суті й почалось. Після розпаду формації продовжив виступати окремо, але за декілька місяців до початку повномасштабної війни запустив вже власну промогрупу Полігон. Яка наразі перетворилась в лейбл, букінг- і артист-агенцію».

За словами Пледова, лейбл робить багато важливих для локальної культури речей. Це — обʼєднання творчих особистостей, не лише музикантів, а різнопланових митців — фотографів, дизайнерів, відеографів, які разом займаються просуванням та переосмисленням сучасної української електронної сцени.

«Ще з дитинства любив всі ці генги, клани, крю, і інші обʼєднання. Де артисти, по суті, є незалежними творчими одиницями, але, завдяки єдності, підтримують одне одного, дружать, колаборують, випускають щось спільне, обмінюються досвідом і авдиторіями. Лейбл тут є єднальним фактором, задача якого дати всі інструменти для самореалізації»

Головну мету та ідею лейблу його засновник визначає як підтримку та єдність українських музикантів та української музики в цілому. «Ми постійно співпрацюємо одне з одним, підтягуємо молоді таланти, даємо можливість бути почутими (як у вигляді релізів, так і у вигляді виступів), створюємо колаби з закордонними артистами, даємо простір для експериментів та можливості творити».

Внаслідок цього лейбл створює особливі канали взаємодії для власного просування. Окрім поширення свого продукту на музичних майданчиках та в соцмережах, Polygon Records співпрацюють з іншими лейблами в Україні та за кордоном, знімають кліпи до релізів, а також запускають оригінальні промокампанії з благодійним мерчем. Останній такий кейс — компіляція реміксів «Київ Воєнний», що вийшла одночасно з брендованими лонгслівами з дизайном від колаборації бельгійського каліграфіста Christophe Szpajdel та PIECEOFSHIRT.

Хто випускається на лейблі?

За рік роботи лейбл випустив від свого імені 12 альбомів та компіляцій, здебільшого від українських продюсерів. Однозначно найбільш активним з них варто назвати RUSIIICK, який взяв участь у створенні девʼяти релізів — Primal, Відповідай, Київ Воєнний (+ ремікси), VOLUNTEERS vol.1 — BLACKOUT, N£M@€ POPA¥ok, Книга Життя, h¥tAI та Bad habit.

Руслан Пилипенко — київський артист з особливою прихильністю до музики з самого дитинства. Перші його музичні треки були створені у 2019 році й з того часу RUSIIICK випробовує в продюсингу все, що приходить йому в голову. Таким шляхом експериментів артист викарбував впізнаваний стиль дещо агресивних речитативів на гостросоціальну тематику та втілив свою пристрасть у надзвичайно експресивних виступах на івентах промогрупи Polygon. Є співзасновником формації SVYST про енергійну ламану електронну музику.

«Полігон обрав мене сам, так сталось, нічого не планував, просто писав треки та викладав в мережу. А коли запросили випустити трек — погодився, та й одним треком не обмежився. — каже RUSIIICK. — Відчуваю з лейблом певний симбіоз та повноцінний обмін енергією, я даю й отримую рівносильно, на мою думку! Вважаю себе невіддільною частиною цієї формації, почуваюсь абсолютно на своєму місці».

«Русік дуже самобутній self-made артист. З ним у нас найпродуктивніша співпраця. Лейбл допомагає йому в допрацюванні й реалізації ідей, виступів, коллаб з іншими артистами. — стверджує Гарік Пледов. — Він достатньо часто виступає тут і закордоном. Думаю, це гарний показник для артиста, що вперше виступив всього рік тому»

Серед інших знакових артистів лейблу — Ігор SVZZ, характерний персонаж одеської сцени, що останні пару років просуває свою діяльність в Києві. Як продюсер SVZZ розвивається вже 7 років та випускає велику кількість селфрелізів в жанрах електро, брейкс та техно, а також співпрацює з різними лейблами. Серед останніх колаборацій — альбом «DMB» на Progressive Future. На Polygon Records музикант представив перший реліз від свого експериментального альтер его Geyera — «Limbo».

«Polygon — це класний незалежний лейбл українського виробництва під опікою мого товариша. — каже Ігор. — Тому я тут. Додатковим стимулом роботи з лейблом стало й те, що Гарік став одним з першим, хто почув мій саунд в новому амплуа, і надав підтримку першого релізу під новим нікнеймом».

Тож, наскільки важко релізнути свій продукт на лейблі? «Зазвичай я сам помічаю артистів, бо через свою організаційну і букерську діяльність я постійно слідкую за тим, що відбувається на сцені. А взагалі, щоб випуститись, достатньо відправити матеріал. Я регулярно відслуховую все. Наразі кількість матеріалу стала занадто великою, тому ми оптимізуємо процеси приймання й обробки нового. — говорить Гарік. — Аби долучитись до команди, треба мати спільні цінності й погляди у творчості. Звертаю увагу перш за все на автентичність, продуктивність і софт скіли. Важливим критерієм є залученість артиста в життя сцени. Хочеться бути впевненим, що це не короткострокове захоплення і вкладені зусилля не стануть марними».

Лейбл в цифрах

За майже рік діяльності Polygon Records, за словами його засновника, тільки «стає на рейки». «Взагалі цього року був фокус більше на шоукейси, фестивалі, і виступи артистів, ніж на випуск релізів та заробіток з них», — каже Пледов.

Однак, перші підсумки роботи лейблу такі:

- близько півмільйона прослуховувань на всіх платформах (484,670 станом на жовтень);

- 696 продаж релізів на Bandcamp;

- 43 тисячі переглядів відеокліпів на YouTube;

- близько 2 тисячі євро з продажів.

«Ми молодий лейбл, але швидко розвиваємось. — наголошує Гарік Пледов. — З першого релізу пройшов всього рік, тому великих цифр поки нема. Найбільше за цей рік ми заробили з компіляції VOLUNTEERS vol.1: BLACKOUT — майже 1000 євро. Весь прибуток з продажів ми задонатили на ЗСУ. Динаміка однозначно хороша, щомісяця кількість покупців і слухачів зростає. Це все — без реклами, реєстрації та СМС. Ми за органіку».

Що далі?

Один з напрямків лейблу — розширення. Як слухацької аудиторії, так і продюсерського складу. Поєднуючи функції букінг-агенції та промогрупи, Polygon підтримує резидентів, роблячи ставку на їхній розвиток як в діджеїнгу, так і в створенні власної музики.

«Нещодавно ми прийняли до команди одразу 3-х артистів. Це — Аркадій Native Outsider, дуже талановитий одесит, саунд-інженер, продюсер і ді-джей; Настя NaN C, що тільки пів року назад сформувалась як діджейка, але її захоплення музикою надихає; Міша Sub.Stance, дуже талановитий музикант, багато років на сцені, наразі пише альбом з Русіком. Попри мою скромність, вважаю, що лейбл зібрав цвіт нації. Самі перспективні й талановиті у нас. Або скоро будуть у нас».

Наразі лейбл почав збір треків на наступну компіляцію лейблу в продовження Volunteers vol.1: Blackout. «Цього разу збиратиму не лише ламану, але й пряму музику. В цілому перед собою ставимо задачу розширення смаків слухачів і власних. Тому твердження, що Полігон — це лише ламанина, більше не актуально».

Наступна сторінка
Завантаження…
Завантаження…