Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
ТЕХНОЛОГІЇ

NAMM 2024: що показали на головній music tech конференції світу?

Новинки від Korg, Roland, Yamaha та багато іншого

  • Текст: редакція
  • 31 January 2024

Днями в місті Анахайм в Каліфорнії завершилась щорічна музична конференція NAMM. Наряду з виставкою MusikMesse, що проходить в німецькому Франкфурті, NAMM вважається найбільшою музичною експо-подією в світі. Тож не дивно, що до цього заходу завжди прикуто багато уваги. Кожен бренд музичної техніки, апаратури, інструментів та софту намагається представити в рамках NAMM свої пріоритетні та найновіші продукти. Ми зібрали 9 з них, які цього року викликали найбільший резонанс серед фахівців та будуть варті вашої уваги.

AlphaTheta Omnis-Duo

Окрім власних продуктів, корпорація Pioneer DJ цього року презентує новинку від дочірньої компанії AlphaTheta — портативну діджейську установку Omnis-Duo. Разом з нею AlphaThetа планують вийти далеко поза межі клубної спільноти. Omnis-Duo — це легкий, зручний та компактний девайс, який можна носити з собою буквально всюди та вмикати в будь-якому місці. Ця система працює від USB та навіть батарейок, а колекцію треків в неї можна завантажити просто з телефона мережею Bluetooth. Ідеальний вибір для любителів та початківців, виконаний в стильному кольорі індиго. AlphaBeta кажуть, що надихались джинсами, вбачаючи в цьому елементі одягу дух вічної молодості.

Headliner R4 Rotary Mixer

Минулого року Headliner презентували на NAMM 2-канальний роторний мікшер R2, а зараз настала черга його послідовника R4, який має вже 4 канали. Місія бренду полягає в тому, щоб подарувати досвід користування роторним мікшером якомога більшій кількості охочих, в той час, як інші виробники позиціонують свої роторні мікшери як продукт суто для преміум-сегменту. R4 коштує всього $599 і стане оптимальним вибором для власників музичних барів чи стрімерів на кшталт YouTube-каналу My Analog Journal.

Korg Handytraxx Play

Ще один флагман індустрії підхоплює тренд на бюджетні масмаркет-продукти. Korg вирішили переосмислити легендарний програвач Vestax Handytraxx Play, для чого залучили в якості консультанта його розробника Тошихіде Накаму. Варіація від Korg, як і оригінал Vestax, має компактний розмір та повний набір опцій, що потрібні діджеям для гри з вінілу в режимі реального часу.

Korg microKorg 2

Новий вініловий програвач від Korg цього року лишився в тіні їх же головного хіта — повернення «потужного малюка» microKorg 2. Цей вже легендарний синтезатор став головною подією цьогорічного NAMM, посунувшись з центру уваги всіх конкурентів. Слід нагадати, що перший microKorg вийшов в 2002 році і одразу потрапив до числа must have девайсів для численних лайв-музикантів від гурту Tame Impala до The Chemical Brothers чи The Prodigy. Через 22 роки Korg microKorg 2 повертається в уже впізнаваному дизайні, але з купою сюрпризів всередині: 512 пресети, потужний вокодер та луп-рекордер для джем-сесій чи виконання багатошарових композицій.

PWM Mantis Analogue Synth

Великі технологічні революціонери ХХ сторіччя один за одним йдуть від нас, але останнє відлуння їх величі ще чутно в павільйонах NAMM. В 2020 році помер Кріс Хаггетт — конструктор відомих синтезаторів OSC OSCar та EDP Wasp, а також інженер, що приклав руку до роботи над Akai S1000, Supernova II, Remote 25 та багатьох інших інструментів. Цього року виходить його останній витвір технологічного мистецтва — унікальний дуофонічний гібридний синтезатор PWM Mantis, розроблений в парі з Полом Вітінгтоном. Цей інструмент коштує біля $1500, але робить різницю на мільйон. Його головна принада — це мікросхема SSI2164, яка забезпечує вражаючу якість звуку. А особливої краси до палітри Mantis додають численні цифрові стерео-ефекти, з якими можна досягти всіма бажаного ефекту новизни в аранжуванні.

Roland Bridge Cast X

Неймовірно, але Roland вдалося створити мікшерний пульт, здатний одночасно задовільнити потреби музикантів, геймерів та відео-стрімерів. Дивлячись на цей невеличкий універсальний девайс, складно зрозуміти, як розробники запхали всередину стільки функцій? Професійні інструменти обробки чат-потоку, ефекти VoiceChanger, імерсивний об’ємний звук, подвійні аудіошини (для користувача та онлайн-аудиторії). Якщо ви поки тільки-но думаєте про виробництво контенту для власних соціальних мереж — швидше купуйте цю штуку! Вона стане у пригоді у вирішенні купи різних задач.

Sennheiser HD-490 Pro

Ну і який NAMM без стенду від Sennheiser? Цього року флагман в сфері навушників для діджеїв зробив акцент на своїй вже доволі відомій моделі HD-490 Pro. Останніми роками УТП бренду обрана їх власна розробка — так звана Open-Frame Architecture. Це новітня технологія, що дозволяє сягати вражаючої деталізації звуку. В HD-490 Pro вона також присутня, тому цю пару ви можете використовувати як для клубних виступів, так і для студійної роботи чи навіть мастерингу. До того ж, для міксинг-інженерів Sennheiser обачно додали плагін dearVR MIX-SE від Dual Reality. Із ним ви зможете отримати збалансований мікс на самих різних аудіо-системах.

Suzuki Omnichord OM-108

Найбільш яскраве візуальне враження на відвідувачів NAMM цього року справив вінтажний синтезатор Omnichord, який Suzuki вперше видали в далекому 1981 році. OM-108 — лише друге оновлення серії за 40 років (перше було в 1996), що робить нову модель ексклюзивною подією в історичному вимірі. Оригінальний дизайн корпусу «синтезатор в формі гітари» лишився тим самим, і ви його легко впізнаєте за численними фотосетами синт-поп гуртів 80-х. Тоді Omnichord спричинив справжню істерію не тільки в Азії, а й в Європі. Що до «начинки», то патентований ретро-саунд теж на місці, але його значно покращили завдяки сучасним аналоговим схемам.

Yamaha SEQTRAK

Нарешті головний конкурент Korg microKorg 2 за увагу на цьогорічному NAMM — це система «все в одному» під назвою SEQTRAK від Yamaha. Дуже зручна та швидка в роботі консоль, яка ідеально підходить для роботи з демками під час подорожі чи гастрольного туру. Всередині цілих 2000 пресетів на будь-який смак і потреби, якісний семплер для адептів field recordings, секвенсор, редактор, ефектор та навіть візуалайзер, здатний перетворити вашу музику в зображення чи 3D-відео із AR-модулем доповненої реальності. Бавтесь, на здоров’я!

Завантажити наступну статтю
Завантаження…
Завантаження…