Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
ІНТЕРВ'Ю

Лейбл місяця: Kombust Records

Українка S.ONE та ліванець Karlo Wanny запустили видавництво в Нігерії і одразу підкорили чарти Beatport

  • Текст: Саша Варениця | Фото: надав лейбл
  • 25 April 2024

Прямо зараз спікери на IMS вкотре кажуть про те, як важливо артистові обрати найкращий лейбл. Але що саме визначає найкращий лейбл? Відповідей багато: дружне ком’юніті, пізнаваний саунд, успішні релізи, важлива місія, професійний підхід, пристрасний лідер, якісний маркетинг. Для нашої ж рубрики є ще один вирішальний показник – цікава історія. У квітні редакції пощастило знайти сюжет, гідний екранізації для Netflix. Уявіть собі таку фабулу: «майже випадково українка вирушає в далеку подорож до Лагосу, зустрічає там своє кохання і запускає лейбл, який с першого ж релізу сягає вершин в чартах Beatport». Однак, краще про все по черзі.

Наша головна героїня – діджейка та продюсерка S.ONE. Свою кар’єру вона почала в 2006 році, а вже в 2007 стала активно гастролювати – тоді ще як DJ Sonya. Чому саме Sonya – історія замовчує, бо звати артистку Саша Шаповалова. Можна було б подумати, що S.ONE – це скорочення від її імені, але насправді тут мається на увазі «Special One». Як казав ще один special one — Жозе Моурінью: «таке прізвисько робить вас приреченим на успіх, а значить і на важку працю».

Саша дійсно багато працювала і за ліченні роки після дебюту увійшла до числа найбільш відомих діджейок України. В «золоту еру» денс-імперії VIRUS Music вона приєдналась до зіркового ростеру однойменної букінг-агенції наряду з Omnia, Spartaque та DJ Ira’, яка зараз відома світові під монікером 8Kays. DJ Sonya грала на Global Gathering та Godskitchen, представляла Україну на вечірці Ministry of Sound в Лондоні, записала велику кількість релізів та міксів для Radio Intense. Але після 10+ років почала втрачати минулий запал.

«Я відчула, що момент DJ Sonya вже минає і вирішила почати все наново – з чистого листа. Новий проєкт, новий підхід, новий стиль музики. Так з’явилась S.ONE».

S.ONE пише та грає переважно мелодійну електроніку – прогресів хаус, мелодік техно тощо. В новому амплуа Саша більше фокусується на релізах, ніж виступах: «Як DJ Sonya, я дуже багато гастролювала, але за весь час видала лише декілька релізів. Тепер я хочу більше писати».

Та щойно проєкт S.ONE стартував, як почалась пандемія, а за нею і повномасштабна війна. «Навесні 2022 року я забрала свою маму, кота і ми поїхали до Стамбулу. Тоді я намагалась якось продовжувати свою діяльність і почала вести дж-стріми в TikTok. Люди писали, що це підтримує їх моральний дух. Разом з Lunar ми робили благодійні вечірки, збирали кошти для його знайомих в ЗСУ. З часом я повернулась до більш активного гастрольного життя, в мене з’явився менеджер».

ІСТОРІЯ ПОЯВИ ЛЕЙБЛУ

Якось мій менеджер пише: «Слухай, в мене є запит на виступ в Лагосі (ред. – столиця Нігерії). Вони хотіли привезти Paradoks з нашого ростеру, але в нього не складається по датах. Може ти полетиш?» Я подумала, чому б ні! Цю вечірку робив Karlo Wanny – діджей та промоутер з Лівану. Я прилетіла, ми познайомились і якось одразу встановили класний зв'язок. Це було кохання з першого погляду. За два дні я поїхала назад, але Карло дзвонив мені і ми говорили по 3-4 години на день. Невдовзі ми вирішили бути разом і я переїхала до Лагосу».

Karlo Wanny, як і S.ONE, завжди мріяв про власний лейбл. За останні п’ять років він видав більше півсотні треків в діапазоні від псай-трансу і пік-тайм техно до мінімал і гібридного техно-саунду. Всі ці релізи виходили на різних лейблах (Running Clouds ,Alula Tunes та iншi), тож з часом Карло добре зрозумів, як працює видавничий бізнес і відчув, що тепер може робити все самостійно. Врешті Саша і Карло вирішили втілити спільну мрію в реальність. Так з’явився Kombust Records. Сама назва – це похідне від слова combust, що означає займання вогню, запалювання. Час показав, що назва стала символічною – вже перший реліз створив вибуховий ефект.

«Ми вирішили одразу видати компіляцію, бо це сприяє кращому поширенню релізу завдяки участі декількох різних артистів», — пояснює S.ONE. «В реліз увійшли 7 треків і 6 із них потрапили до Melodic House & Techno чарту Beatport. А наш з Карло дует – трек під назвою My Focus is You взагалі сягнув першого місця в мелодік чарті і знаходився там три тижні поспіль».

Саша зізнається, що такий результат здивував її, але не був абсолютною несподіванкою: «Ми зробили багато роботи в пре-промо. За 16 років на сцені я встигла зібрати багато контактів. Карло – теж. Ми робили великий пуш по нашій спільній базі в InFlyte. І ще окрему точкову мейл-розсилку особисто кожному артисту. Для кожного треку ми запланували прем’єру в найбільших soundcloud-спільнотах. На це знадобився окремий бюджет. Крім того, ми залучили контент-мейкерів і розробили окреме відео для кожного артиста з добірки».

ЛЕЙБЛ ЗСЕРЕДИНИ

Наразі Kombust Records співпрацює з німецьким дистриб’ютором dig dis! За неповних півроку з моменту його появи тут вийшло п’ять релізів: пілотна компіляція INCEPTION, міні-альбом продюсера Tharat (вже добре відомий, як BOXINBOX — прим. ред.), ЕР від AFK, колаборація Karlo Wanny та S.ONE – Butterfly Effect, а також сольний реліз S.ONE під назвою Beast.

Після успіху INCEPTION кожен наступний реліз лейблу знову і знову потрапляв до чартів Beatport. Завдяки цьому Kombust Records опинився в списку HYPE-лейблів Beatport та зайняв 13 рядок серед fastest-ranking видавництв зі всього світу.

«Коли ти тільки-но запускаєш лейбл, тебе ще ніхто не знає. Тому треба заповнити спеціальну форму для Beatport і оплатити саму можливість отримання статусу hype. Зараз в Beatport є загальні рейтинги і окремі hype-рейтинги за кожним жанром. Ми входимо до hype-рейтингу в жанрі melodic house & techno. Коли ти маєш статус hype-лейблу і якщо в тебе є продажі в суботу, то ти потрапляєш у Hype Top 100. Коли твій трек піднімається і сягає першої 10-ки hype-чарту, то далі він потрапляє в main-чарт цього ж жанру. Завдяки продажам тобі нараховуються певні поінти або бали. Можна зайти на BeatStats і подивитись, який рейтинг в магазині має той чи інший лейбл чи навіть окремий артист», – пояснює Карло.

Kombust Records вже набув того «приємного головного болю», коли на пошті лейблу збирається стільки демо, що їх стає фізично важко прослухати. Саша каже, що зараз разом з Карло Ванні виділяє окремий день тільки під те, щоб послухати треки всіх тих продюсерів, хто хоче із ними працювати. Пишуть як молоді, так і вже відомі артисти.

Карло має одразу три кути зору на сучасну сцену і слідкує за трендами, як діджей та продюсер, так і як промоутер, що встиг попрацювати в Азії та Африці.

«Наш жанр є одним з найбільш конкурентних на танцювальній сцені. Чотири роки поспіль мелодік лишається на піку популярності і хоча його спад вже близько, але ми досі бачимо, як цей саунд збирає мільйони шанувальників по всьому світу».

Потрапити в мелодік-чарт дійсно складно. Втім, якщо артистові це вдається, то кількість продажів стає одразу відчутною. Саша каже, що їх з Карло трек, який зайняв #1 позицію за короткий час придбали понад 500 разів. Однак кожного тижня з’являються все нові потужні релізи і затриматись на вершині складно навіть суперзіркам. І навпаки: один з треків S.ONE вже понад два місяці лишається в чарті жанру Electronica. Довгий час він займав там перше місце, а потім час тримався на третій сходинці. Але звісно, що і кількість продажів в цьому чарті набагато менша. Тож в кожного чарту Beatport є свої переваги та недоліки.

«Ми обрали стратегію випускати нові релізи кожні два тижні. Деякі лейбли зараз видають релізи раз на тиждень, але на мою думку це тільки заважає розкритись попередньому релізу. Треки не злітають одразу – кожному з них треба приділити час та стимулювати подальший ріст скачувань чи стрімів. Ми ж регулярно робимо pre-order і це дозволяє не тільки постійно триматись в інфо-полі, а й набирати додаткові бали всередині Beatport. Чим більше ти маєш балів, тим швидше потрапляєш до чартів після виходу релізу», — діляться власники Kombust.

АРТИСТИ

Більшість лейблів має розподіл: є пул постійних резидентів і є ті, хто просто видає окремі релізи. Резиденти отримують від лейблу всебічне промо, цінні контакти та беруть участь в шоукейсах. Всі інші обмежуються пітчингом, дистрибуцією і підтримкою в соціальних мережах.

Kombust Records мислять інакше. Саша і Карло роблять для всіх «як для себе». Доводиться більш ретельно обирати на старті, але якщо вже лейбл здійснює підписання, то далі викладається на повну для всіх. Саме тому артисти з каталогу завжди лишаються задоволені співпрацею.

«Останні релізи Kombust дійсно підняли стандарт музичної досконалості. Те, як кожен трек плавно перетікає в наступний, створює ефект занурення для слухачів, демонструючи гострий погляд лейблу на цілісну розповідь за допомогою музики. Окрім звуку, візуальний супровід кожного релізу також стає більш захопливим», — каже AFK.

Бреді Діджорджіо – продюсер з Мальти, відомий як Tekzee акцентує на маркетингу: «Kombust докладають великих зусиль для правильного просування релізу і сприяють розповсюдженню треків серед відомих артистів. Разом нам вдалося потрапити в топ-100 Beatport в розділі melodic house & techno. Думаю, я обов'язково випущу на Kombust Records деякі з моїх наступних релізів».

Нарешті Syncosis зізнається, що робота з Kombust стала для нього дивовижною подорожжю: «Підписатись на їхній перший VA-альбом було фантастичною можливістю для мене. Мій трек отримав значну популярність завдяки рекламі та підтримці лейблу. Професіоналізм і пристрасть до музики команди проглядаються в кожній взаємодії. KOMBUST це більше, ніж просто лейбл; це спільнота відданих професіоналів, які дійсно піклуються про успіх своїх артистів».

ШОУКЕЙСИ

Крім системної роботи із Beatport, новостворений лейбл робить ставку на власні шоукейси. У Karlo Wanny вже є власна успішна серія вечірок в Нігерії під назвою Cloud9 і споріднене техно-комюніті Protocol. Cloud9 привернули увагу до себе новим форматом вечірок та новим для Лагосу звучанням, а далі почали активно заохочувати близьким за духом артистів і робити колаборації із ще однією потужною місцевою формацією Spektrum. Тому перший шоукейс Kombust Records зробили саме в Лагосі. Далі були Бейрут та Каїр, на черзі шоукейси в Європі, але поки без анонсів.

«В Бейруті ми зробили шоукейс в легендарному клубі В018 (промовляється, як B Zero Dix-Huit). Це унікальне місце – фактично бункер. B018 щойно виповнилось 30 років, але він і досі вважається одним з кращих техно-клубів світу».

За канонами жанру, які сьогодні формує лейбл Afterlife та їх карколомні шоукейси в Hї Ibiza, Саша та Карло також залучають до роботи 3D-художників і формують власну візуальну айдентику. Якість шоу важлива, бо далеко не всюди мелодік-техно та прогресів є популярними чи навіть зрозумілими аудиторії.

«Для Нігерії це все ще новий стиль. Музика в них в крові. Нігерійці швидко підхоплюють нові незнайомі ритми, але у місцевої публіки сформована стала звичка до афро-біту та афрохаусу. Трайбал-біти, перкусія буквально в кожному треку. Наш саунд більш стриманий, тому в Лагосі ми поступово формуємо власне ком’юніті і спираємось на той базис, який Карло вже сформував завдяки серії Cloud9».

За той час, що Саша живе в Нігерії, вона встигла добре зрозуміти локальну специфіку: «Нігерійці дійсно вміють відпочивати! Люди тут дуже відкриті та гостинні. Якщо їм сподобалось те, що ти робиш, вони будуть ходити далі на кожен твій виступ. Нігерія швидко інтегрується в світовий контекст. Наприклад, минулими вихідними тут був перший Boiler Room. А до того про місцеву сцену писали RA. Разом з тим, через видобуток нафти та золота тут відчутна соціальна прірва – люди або дуже бідні, або дуже багаті. Тому деякі клуби виглядають схоже на наші клуби з нульових-десятих – весь цей шик та гламур. Але думаю, що це тимчасово. В Лагосі проживає 25 мільйонів людей, серед яких дуже багато ліванців, для яких клубна культура – це як повітря. Вони більш просунуті та обізнані в електронній музиці, тому задають тренди, які підхоплює місцева молодь».

ЩО ДАЛІ?

«Ми плануємо продовжувати випускати більше музики, але зараз шукаємо суто бенгери – треки, які можуть стати справжніми клубними хітами», — каже Карло. «Мелодік-техно може бути дуже однотипним. І навіть якщо трек звучить якісно, качає, має потужні дропи – це вже не гарантує йому успіху. Ця сцена потребує більше унікальних ідей, більше оригінальних звуків. Як діджеї, так і аудиторія постійно жадають нового досвіду на танцполі. Саме це і робить релізи успішними. Саме такі релізи ми і шукаємо зараз. Не важливо – це будуть нові імена або вже відомі продюсери. Головне – ідеї».

S.ONE резюмує: «Клубна сцена має багато викликів. Висока конкуренція, постійна зміна трендів, надто різна специфіка в регіонах… бо знаєш, в Індії промоутери взагалі дивляться на кількість слухачів в Spotify і тільки після цього вирішують, чи запросити артиста. І ми маємо все це врахувати – зробити extended для магазинів, окрему версію для стрімінгів. Але я завжди сприймаю виклики, як челендж. Коли стає дійсно складно, я кажу: ми ще всім покажемо (сміється — прим. ред)!».

Наступна сторінка
Завантаження…
Завантаження…