Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
ІСТОРІЯ

Amen Break: історія легендарного семплу

Лікнеп від брейкс-дуету KILLA SELFIE

  • Текст: KILLA SELFIE
  • 7 May 2024

Пауза на Великодні свята має в редакції власну назву — Amen Break. Здавалось би, всі чули цей шматочок біту, але історія його появи та впливу на поп-культуру досі дивує новими фактами. Аби зібрати все найцікавіше про amen break, ми запросили KILLA SELFIE — дует, що добре знається на ламаних ритмах.

KILLA SELFIE — це проєкт саунд-продюсера Віктора Karaoke Tundra та співачки IRRENAFFORD. Віктор — знакова постать на харківській електронній сцені. В минулому резидент клубів Шейк та Живот. Іра — музикантка, що вже деякий час випускає сольні релізи на лейблі ОЧІ. Killa Selfie з’явились минулого року і, перш за все, здивували еклектичним саундом: брейкбіт, техно, джангл, електро, джук. Днями вийшов їх новий мініальбом «Майно».

Де звучить amen break?

Найзнаковіший культовий семпл в сучасній поп-музиці можна почути в записах Nine Inch Nails, Amy Winehouse, Oasis, David Bowie, Slipknot і навіть в головній темі для мультсеріалу Futurama. Перші та найбільш знакові треки з використанням amen break:

Salt-N-Pepa — I Desire (1986)

N.W.A — Straight Outta Compton (1988)

Carl Cox — I Want You (Forever) (1991)

LTJ Bukem — Atlantis (I Need You) (1993)

The Prodigy — Firestarter (1997)

Історія

В 1969 році вашингтонська соул-група The Winstons випустила альбом «Color Him Father» з треком під назвою Amen, Brother. Оригінальний amen break був записаний барабанщиком групи Грегом Сілом. Він був важливим елементом у цій композиції. Але сама пісня не стала великим хітом, тож брейк із неї набув популярності набагато пізніше — вже суто як семпл для треків в стилі хіп-хоп, техно та драм-н-бейс.

У 1980-х роках, коли технологія семплування популяризувалася, amen break став особливо популярним серед музикантів та продюсерів. Він був ключовим елементом для створення нових ритмів і звуків, що спричинило появу цілого ряду треків, які базувались на цій ритм-секції.

З часом amen break став іконічним елементом культури семплування та реміксів. Його звучання використовувалося в тисячах композицій. А деяки з них впливали згодом на розвиток цілих музичних жанрів.

В чому секрет amen break?

Американський вчитель математики Майкл Си Шнайдер дослідив форму хвиль amen break. Він виміряв відстань між вершинами та виявив, що вони утворюють золотий перетин. Виходить, цей семпл не випадково користується такою шаленою популярністю, бо він є ідеальним навіть за математичними розрахунками.

Що з правами?

Але не все так гарно в історії походження цього семплу. Відомо, що його автор — барабанщик The Winstons Грегорі С. Коулман не отримав ні копійки ані за сам запис, ані за подальше використання цього зразка. Він помер безхатнім в Атланті в 2006 році.

Amen break став гарячою темою для дискусій після створення проєкту GoFundMe, який було спрямовано на те, щоб нарешті компенсувати The Winstons їх культовий вклад у музику. Майже 2000 людей пожертвували/віддячили авторам на суму близька 26 000 доларів.

Різновиди amen break

Сьогодні існує безліч різновидів amen break, які виникають через його використання у різних музичних жанрах та через творчі маніпуляції. Оригінальний аmen break — це власне барабанний риф з пісні Amen, Brother групи The Winstons. Але музиканти та продюсери часто змінюють його ритміку або додають додаткові удари. Семплові часто міняють темп, тон, мішають з іншими звуками. Завдяки цьому він інтегрується в різні жанри — навіть в дабстеп чи техно. Їх називають по-різному: Mantronix Amen, Compton Amen, Roll it up Amen.

Amen break в музиці KILLA SEFLIE

Влітку минулого року ми задумалися над звучанням KILLA SELFIE, збираючи найважливіші складові майбутнього саунду. Amen break від початку був в перших рядах цього списку. Його роль варіювалася від чистого кліше до доволі креативного використання семплу, практично невпізнанного в аранжуваннях. В результаті на нашому дебютному альбомі amen break був задіяний тією чи іншою мірою в кожному треку.

Чи став amen break кліше?

В звучанні amen break відсутнє новаторство чи оригінальность. Він просто повторюється без значних змін. Якщо брати в трек оригінал семплу, то так — це буде звучати застаріло. Більш того, від цього увесь трек втратить свою унікальність. Але ще нечувана обробка семплу та мікс з іншим звуками можуть дати класний ефект — опір на історію та інновація водночас. В принципі, дебати про те, чи не застарів amen break не вчухають ніколи. Але вони нагадують страшилки про кінець світу, в яких розігруються сценарії конфлікту людства зі штучним інтелектом. З однією лише різницею — немає більш людяної драм-партії в історії музики, ніж amen break.

Завантажити наступну статтю
Завантаження…
Завантаження…