Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
ПОДІЇ

До Києва повертається DRIFT Kyiv: що треба знати про вечірку?

«Для нас Київ символізує свободу, стійкість і справжні емоції»

  • Текст: Уляна Калуш | Фото: надано промоутерами
  • 3 July 2024

DRIFT Kyiv — це крос-культурна спільнота та подія, яка була заснована у 2021 році. Колаборації та встановлення міжкультурних мостів — основні засади, на яких вони будують комʼюніті. Колектив заснували в Києві, де й організували перші івенти, а після повномасштабного вторгнення були проведені перші шоукейси в Берліні (Berghain|Säule, ÆDEN, OHM), Амстердамі (RADION) та Празі (Fuchs2). 6 липня подія повертається в рідний Київ з потужним лайнапом — OLHA, Unit, Eternity (UA) та Indigo Plateaux.

Уляна Калуш поговорила з засновниками Ольгою Коровіною (OLHA) та Жан-Філіппом Дохо про історію заснування вечірок, зв’язок з Києвом, події за кордоном та повернення в рідні стіни клубу Keller. Також діджеї, які виступлять на вечірці, розповіли, що можна чекати від їх сетів.

Історія створення

Ольга та Жан-Філіпп познайомилися на вечірках в Києві в 2021 році. Їх поєднала ідея — створити афтерпаті, де іноземні відвідувачі та місцеві жителі могли продовжити танці пізно у вихідні, після того, як усі клуби закрилися. «Ми хотіли дати платформу великим талантам і особистостям, таким як Kichi Kazuko, Arkan, Laure Croft, SUPERGLOSS, METARAPH, ALIS.», — говорять засновники.

«До лайнапів ми підходимо із великою пристрастю, намагаючись створити подорож, яка зацікавить людей і принесе ейфорію. Ми любимо різноманітність, тому поєднуємо все — техно, транс, хаус. Наші резиденти Social Vlad, OLHA, Matriark and wallflower — яскраві цьому приклади»

В промоутерській діяльності Ольга використовує досвід організації мультидисциплінарних рейвів, перформансів в андеграундній квір-сцені Лондона, а потім і Києва. Крім цього, вона є постійною учасницею таких вечірок як INFERNO, Unfold (у FOLD), VESELKA та клуб K41. Своєю чергою Жан-Філіпп бере за приклад рейви та клуби в Парижі — MYST, microhouse after party у Café Barge; та Берліні — Mala Junta, Griessmuehle і, звичайно, Berghain.

До війни DRIFT Kyiv проводили заходи лише в Україні (Київ, Одеса). Коли почалося повномасштабне вторгнення, учасники колективу оселилися в Берліні, а команда була розкидана по всій Європі. У перші дні вторгнення вони запустили Фонд підтримки DRIFT для підвищення обізнаності та збору пожертв на підтримку України, чим продовжують займатися і зараз.

«Повномасштабне вторгнення об'єднало і мотивувало зробити свій внесок»

Протягом року вони не проводили заходи, зосередившись лише на роботі фонду. «Ми отримали підтримку від берлінських промоутерів і букерів. Їм сподобався наш підхід, бачення та цінності. Отримавши підтримку від наших резидентів і спільноти, ми використали цю можливість для просування українських артистів разом з іншими великими талантами в Європі, яких ми знали або відкрили», — діляться Ольга та Жан-Філіпп.

«Ми обидва хочемо підкреслити наш перший сольний захід за кордоном, який відбувся в Берліні 30 жовтня 2022 року. Вечірка отримала багато підтримки як від місцевої, так і від української сцени. Це було просто легендарно»

Хайлайтом стала вечірка в Säule, Berghain. Велике досягнення для української команди — провести захід у легендарному клубі.

Один із крайніх шоукейсів відбувся в клубі RADION в Амстердамі разом з місцевою командою Stereolube. Він найкращим чином представив DRIFT Kyiv: захоплюючий перформанс українського квір-колективу Kvirtet, саморобні декорації та різноплановий лайнап на трьох сценах.

Звісно, за три роки промоутерства не обійшлося без веселих історій. Наприклад, Жан-Філіпп одного разу заплатив за вхід на власну вечірку, щоб зберегти місце в гест листі для друзів.

Повернення до Києва та плани на майбутнє

DRIFT Kyiv є художнім та політичним проєктом за своєю суттю, і вони несуть український дух всюди, куди йдуть.

«Для нас Київ символізує свободу, стійкість і справжні емоції. Це наше місце народження. Але ми також визнаємо західноафриканські корені, з їх гостинним і теплим підходом»

Промоутери обіцяють на майбутній події свіжу, потужну енергетику, щирі емоції, нові відкриття та різноплановий лайнап — місцеві таланти Unit, Eternity, берлінські артисти Indigo Plateaux, які вперше виступлять в Україні, та співзасновниця OLHA.

Цієї осені колектив повертається до Säule з виключно жіночим лайнапом артисток з України, Швеції та Німеччини. У планах також є шоукейси в Токіо. Крім цього, DRIFT Kyiv активно підтримують грузинську сцену і планують тур по країні, щоб показати солідарність з нею.

Коментарі від артистів

Indigo Plateaux

«Ми надзвичайно раді приїхати до Києва. Тато багато років тому працював тут у нічних клубах і завжди розповідав дивовижні речі про нічну сцену. Здобувши масу друзів-українців, яким довелося переїхати до Берліна, для мене велика честь мати можливість передати трохи цілющої енергії через музику. Я, як завжди, привезу неочікувану селекцію, яка поєднає звук берлінського андеграунд техно з моїм унікальним поглядом на американський поп і хіп-хоп».

Unit

«Мій сет буде поєднувати різні жанри техно у темному, гіпнотичному настрої. Я радий бути частиною лайнапу, оскільки DRIFT Kyiv поєднує людей з різних спільнот та допомогає розвиватись молодим артистам».

Eternity (UA)

«Ми знаємо, що команда DRIFT Kyiv давно проводить події у Берліні, і вони вже зарекомендували себе як організатори високого рівня. Для нас велика честь бути частиною цього івенту.

Щодо сету, ми готуємо динамічну ритмічну музику, що проходить крізь серця немов американські гірки, сповнена тиску любові. Наш сет буде змішувати жанри у веселому хардовому стилі. Ми впевнені, що цей досвід буде незабутнім як для нас, так і для нашої аудиторії.

Ми дует Eternity і ми готові поділитися з вами нашою музичною подорожжю».

Наступна сторінка
Завантаження…
Завантаження…