5 висновків зі звіту IMS за 2024 рік
Скільки вартує світова індустрія електронної музики?
Конференція 2024 IMS Ibiza пройшла на однойменному острові-мецці електронної музики наприкінці квітня. Програма конференції включала три дні доповідей про різні аспекти електронного музичного бізнесу, зокрема стрімінг, лейбли, штучний інтелект, велнес, клубну економіку острова та багато іншого. За традицією, IMS розпочалася зі вступного слова засновників заходу, серед яких був легенда BBC Radio Піт Тонг, після чого відбулася презентація щорічного бізнес-звіту IMS, в якому розглядаються тенденції, сектори зростання та загальний стан світової індустрії електронної музики. Так само традиційно, вже 10-й за рахунком репорт був укладений для IMS Ibiza 2024 Марком Малліганом і MIDiA Research.
«Новий бізнес-звіт IMS відображає, наскільки глибоко електронна музика інтегрована в масову культуру — від фестивалів до фільмів, від фінансів до моди — і наскільки цей жанр тепер присутній у суспільстві”,— коментує співзасновник IMS Бен Тернер: “Ми перейшли від відокремлених сцен або одноразових моментів до сталої культури, від якої важко відірватися».
Тож перейдемо до основних висновків зі звіту IMS за 2024 рік:
Світова індустрія електронної музики зросла на 17% і досягла вартості у 11,8 мільярда доларів
Особливо відчутне зростання відбулося у сфері фестивалів та клубів, яка становить майже половину від загального обсягу індустрії. Звукозапис і видавнича справа також зробили значний внесок, а музичне обладнання та програмне забезпечення склали наступний за величиною сегмент — близько чверті від загального обсягу — хоча зростання в цьому секторі у 2023 році було відносно повільним.
З огляду на цю оцінку в 11,8 мільярда доларів, у звіті зазначається, що «світова індустрія танцювальної музики наразі перебуває у фазі постпандемічного зростання».
Доходи суттєво зросли в усій індустрії, особливо в лайв-секторі
Доходи 15 найбільших музичних компаній світу — лейблів, видавництв, стрімінгів та лайв-сектору — зросли на 18% у 2023 році, досягнувши 75,9 мільярда доларів. «Хоча це менше, ніж зростання після локдауну у 2022 році, — йдеться у звіті, — це все ще значний показник».
У 2023 році найбільше зріс сектор живих концертів, що пояснюється тим, що «відкладений під час локдауну інтерес сприяв підвищенню попиту, а квитки коштували дорожче і продавалися в більших кількостях». Зростання живих концертів супроводжувалося зростанням стрімінгів, які за минулий рік продемонстрували збільшення попиту на 16%.
Онлайн-фандом електронної музики різко зріс у 2023 році, випередивши інші жанри
Жанр завоював значну аудиторію на Facebook, YouTube, TikTok, Instagram та Spotify, і кількість прихильників електронної музики була значно більшою, аніж у року, хіп-хопу та латиноамериканських музичних напрямків. Завдяки цій онлайн-експансії кількість шанувальників електронної музики перевищила кількість підписників рок-музики на YouTube, Instagram та TikTok. Хоча хіп-хоп й залишається домінантним стрімінговим жанром, електронна музика наближається до латиноамериканської та рок-музики за кількістю прослуховувань.
Тек-хаус продовжує домінувати в чартах
Як і минулого року, тек-хаус став найпопулярнішим жанром на Beatport. Особлива увага була прикута до афро-хауса, який піднявся з 18-го місця в першому кварталі 2022 року до дев'ятого в третьому кварталі 2023 року. У звіті зазначається, що це набуття у поєднанні зі зростанням Південної Африки як провідного ринку електронної музики на Spotify ще більше вказує на висхідну важливість африканського регіону в культурі електронної музики.
Експансія та динамічний розвиток нових ринків
Німеччина, Велика Британія та Австралія вже багато років є трьома провідними ринками електронної музики з погляду на культуру, фан-бази та доходи. Не дивно, що це також три країни з найбільшою сукупною кількістю щомісячних слухачів електронної музики на Spotify, але решта десяти найбільших ринків Spotify свідчить про зростання глобального Півдня: Індія, Бразилія, Мексика та Південна Африка обіймають осередок в першій десятці. Південна Африка особливо цікава: вона вперше увійшла до першої десятки у 2023 році та має вдвічі більше сукупних щомісячних слухачів, ніж населення країни.
Наостанок за підсумками цьогорічного звіту IMS Ibiza варто зазначити, що за останні десять років сумарна оцінка електронної музичної індустрії виросла майже вдвічі: у 2014 році вона вартувала $6,9 млрд. З повною версією репорту можна ознайомитись за цим посиланням.