Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
НОВИНИ

Андрій Кириченко випустив альбом MARIA, присвячений художниці Марії Примаченко

Від засновника фестивалю Next Sound

  • Текст: Ася Арман | Фото: В. Марʼяш
  • 23 February 2024

Електронний музикант, саунд-дизайнер Андрій Кириченко реліз MARIA. Альбом втілює нескінченне авторське захоплення життям та творчістю відомої художниці та символу визвольного відродження України — Марії Примаченко.

Проєкт почав свій шлях на фестивалі «Bouquet Kyiv Stage» у 2020 році. У рамках програми «Місто майстрів» Андрій презентував власний концерт «Дивосвіт Химер» з візуальним супроводом від студії BLCKBOX, яка використовувала картини Марії Примаченко. Згодом цей проєкт еволюціонував із концертного формату в альбом «MARIA».

«Творчість цієї яскравої художниці резонує з тими звуковими формами, які я використовую у своїй музиці. Світ фантастичних звірів, який вона відображала у своєму мистецтві вдало співвідноситься з електронною музикою. У роботах Марії Авксетівни я знайшов джерело свого натхнення та поштовх на створення сучасної казки з наївними, але чудесними мотивами.

Нам би не завадило ще раз вшанувати її талант та відчути гордість за те, що ми є земляками талановитої жінки, яку цінували великі митці — Марк Шагал та Павло Пікассо», — поділився Андрій Кириченко.

Додатковим приводом для роботи над релізом була сумна подія, що сталася 25 лютого 2022 року у місті Іванків Київської області, коли під час російського бомбардування згорів Іванківський історико-краєзнавчий музей, у якому зберігалася безцінна спадщина художниці у вигляді 25 робіт, 10 із яких вдалося врятувати. Своїм альбомом Андрій Кириченко прагне привернути додаткову увагу громадськості до планомірного знищення українського культурного коду через російську агресію.

«Образи «наївного мистецтва» Примаченко зверталися до дивовижних архетипічних просторів, які відтворюють як національну ідентичність, так і особисті прагнення Марії, віру у силу любові, добра та усього прекрасного, що нас оточує. У її роботах можна зустріти візуальні атрибути сільського життя, українську етніку, дивних тварин, квіти та навіть зоряні небесні тіла. Я відчуваю потужні відголоси її підходів у власній філософії та прагнув створити амальгаму звукових текстур, що зможуть це передати слухачеві»,— каже Андрій, пояснюючи, що послужило натхненням при написанні альбому.

Реліз MARIA відбувся на лейблі Touched Music UK, який видавав на своїх платформах таких майстрів електронної сцени, як: Plaid, Autechre, Scanner, John Tejada, Dron, B12 та ін. 50% зборів від реалізації альбому підуть до фонду боротьби з раком, ще 50% буде розподілено на фонди, відповідальні за підтримку України.

Завантажити наступну статтю
Завантаження…
Завантаження…