Меню
Головна Останні Новини Меню
НОВИНИ

Sphere: архітектурна інновація у світі розваг

Для проєкту використали 4D-машини, які можуть створювати ефекти вітру, температури й навіть запаху

  • Авторка ОЛЬГА КРИЖАНОВСЬКА | Фото Getty Images
  • 31 October 2023

Чи були ви коли-небудь у найбільшій у світі сферичній будівлі? А якщо вона є майданчиком для перфомансів у поєднанні з віртуальною реальністю? Словом, ми маємо на увазі музично-розважальну арену Sphere, яка 29 вересня відкрилась у світовій столиці розкоші та розваг Лас-Вегасі та об’єднала в собі майстерність архітекторів та передові технології. Якщо ви ще не чули про таке місце — готуйтеся до знайомства з чимось дивовижним й надсучасним.

Від чуда архітектури до майданчика майбутнього

Історія Sphere почалася з одного ескізу, а вже через 7 років стала реальністю. Спроєктувала майданчик архітектурна компанія Populus, що стоїть за будівництвом багатьох найкращих спортивних арен світу, зокрема, Super Bowl та Чемпіонату світу з футболу.

Коли ми кажемо про найбільшу будівлю, то маємо на увазі кулю діаметром 300 метрів, висотою 111,5 м і шириною — 157 м. Як полюблять відзначати керівники проєкту, там можна помістити статую свободи. Не знаємо, як там справи з монументом, але зала точно збирає 18 тисяч глядачів.

Простір може похвалитися найбільшою у світі аудіосистемою концертного класу, що складається з 1 586 акустичних модулів, 167 тисяч динаміків, підсилювачів і каналів обробки, а також 300 мобільних акустичних модулів. Якщо говорити про, мабуть, найцікавіше — візуальну складову — то всередині Sphere оснащена рекордним світлодіодним дисплеєм розміром майже 15 тисяч м2 з роздільною здатністю — 16К. Водночас ззовні фасад майданчика покривають 1,2 мільйона світлодіодних панелей площею 54 тисячі м2, які підсвічують горизонт Лас-Вегаса різноманітними зображеннями. Куля ставала вже і Землею, і Місяцем, та навіть Гелловінським гарбузом. Не дивно, що проєкт обійшовся у 2,3 мільярда доларів.

Місце, де звичні події набувають нового значення

Цей привабливий майданчик збудували для повного занурення в мистецтво, кіно та перформанси. 29 вересня його «охрестив» рок-гурт U2 з альбомом 1991 року «Achtung Baby». Серія виступів передбачає 25 концертів, які триватимуть до середини грудня, а ціна квитків стартує від 400 доларів.

6 жовтня, вже за тиждень після відкриття, Sphere представила стрічку Postcard From Earth Даррена Аронофскі («Реквієм за мрією», «Кит»). Фільм, знятий спільно з режисером та сценаристом Гремом Бутом, створили спеціально для екрана з ефектом занурення. Аронофскі називає картину «любовним листом планеті Земля» — кадри відзняли на всіх континентах.

Вартість квитків варіюється від 490 до 1495 доларів, залежно від дня показу.

Цікаво те, що тут знайшли місце й для спорту. У листопаді через територію Sphere пройде вулична траса Гран-прі Лас-Вегасу Формули-1, а в майбутньому арена сподівається стати місцем проведення боксу, змішаних бойових мистецтв та інших спортивних заходів.

Sphere можна назвати дійсно незвичним та доволі футуристичним місцем. Варто хоча б взяти до уваги гуманоїдних роботів, оснащених штучним інтелектом. «Працівники» майданчика зустрічають відвідувачів та знайомлять їх з чудесами кулі.

Sphere зарекомендувала себе не просто як зала для розваг, а місце, де інновації стикаються з творчістю, а майбутнє вже стає сьогоденням. Може, нова перлина Лас-Вегаса цілком претендує на звання 8 чуда світу, але залишається лише спостерігати, чим Sphere нас здивує далі.

Завантажити наступну статтю
Завантаження…
Завантаження…