Меню
Головна Останні Новини Меню
ПОДІЇ

Some People: культурне відродження Харкова в промисловій зоні

Життя міста після повномасштабного вторгнення

  • Текст: Alex Xepaces | Фото: Олена Хромова
  • 7 September 2023

Українська електронна формація TYSK, що є частиною проєктів Some People (вони ж — Sneaker Mate, rap.ua, Buro22 та ssweep), з 2020 року переосмислює британське електронне звучання, примножуючи його відсиланнями до культурного коду української електронної сцени та речитативу. Звук TYSK — це котел грайму, брейків та електро.

За час короткого довоєнного існування своїми вечірками та виступами формація активно розвивала музичну сцену в Україні та встигла організувати івенти з Ghetts, Plastician, Yizzy, Logan Sama.

Під час війни команда Some People займалася благодійністю і розвозила країною та містами Європи аудіовізуальний перформанс TYSK.Experience, який розповідав про емоційні переживання українців із початку повномасштабного вторгнення. Після річного базування у Львові, спільних проєктів з Night Ambassadors, роботи над музичними етерами у Sneaker Mate та турів, формація повернулася до Харкова з ініціативою — Центром нової культури.

Some People анонсували одразу чотири івенти на два місяці вперед, давши зрозуміти, що харківʼян чекає щось масштабне.

Останнім часом харківську тусовку рухають барні вечірки. Першими їх почали проводити в барі «Плакуча Іва» у вересні 2022 року, об’єднавши тусовочну молодь у найпотрібніший момент, коли Харків був під частими обстрілами. Тоді почав «нестися» електро та бейс із великим літражем пива «з краника».

Майже за рік з’явився бар «Торба» в цокольному приміщенні ХНАТОБ-у, уже з окремим від бару танцполом та з таким самим саундом, але періодичними кінопоказами про походження електронної музики, типу «Електросестер».

Наприкінці 2022 року промогрупа ІM AWAKE, яка наразі робить акцент на трансовому саунді, проводила вечірки в різних історичних будівлях, на кшталт ХНАТОБ-у та Будинку Архітектора. Дві останні благодійні вечірки «Харків Спокусливий» пройшли в приміщенні нашумілого клубу «Культура Звуку». Після початку повномасштабного вторгнення їхня команда евакуювалася до Португалії та почала працювати над серією івентів «Sexto» в стилістиці харківського клубу, але в Лісабоні.

Незважаючи на це, харківське «нове» ком’юніті все ж встигло забути деякі речі, наприклад, проведення масштабних івентів на промислових майданчиках із якісним звуком та бажанням формувати ком’юніті навколо схожих проєктів.

Some People розташований у приміщенні колишнього заводу машинобудування та матиме мультижанровий простір для подій, що об’єднає електронну сцену, нову українську музику, сучасний театр, кімнату для аудіовізуальних перфомансів, коворкінг для митців, хімчистку для кросівок та фотостудії. За фудкорт візьметься команда харківського бару «Протагоніст», що є співзасновниками київського «Варцаб» та «Міської Їдальні». Повноцінне відкриття заплановане на листопад 2023 року.

Невеликий «спойлер» щодо майбутнього центру відбувся в грудні 2022 року, як шоукейс формації TYSK. Ним став останній виступ у межах туру після виходу ЕР «AFTER», тоді хлопці не підозрювали, що врешті-решт будуть створювати щось більше в цих стінах. У той момент це стало об’єднуючою миттєвістю для приблизно 200 харків’ян — усіх, хто залишився в ком'юніті TYSK.

З першого дня Some People звучать бейсово, на одній хвилі з тустепом, електро, брейксом, дабстепом та іншими близькими жанрами. Саме так і пройшли перші два шоукейси дружніх формацій Kyiv Angels та Night Ambassadors наприкінці серпня та на початку вересня, поглиблюючи харків’ян у різні британські саунди Центру.

Протягом останніх 30 років Харків був відомий як «репа-сіті», але Some People хоче будувати свою музичну філософію на тому, яким місто існувало із часів оголошення Незалежності для чіткішого визначення його ідентичності.

«Ми хочемо, щоб люди ще дорогою в місто знали про Харківське звучання. Те, що тут несеться ломана музика та бейсові лінії!» — каже Антон Назарко, один із засновників групи Some People.

Some People вступають у електронний простір так, як колись робив київський Closer чи тбіліський Bassiani — з власною чіткою музичною позицією та планами вплинути на історію української електронної музики та культури.

У вересні 2023 року оголошено четверту хвилю повернень харків’ян, вулиці міста можуть нагадувати активність періоду до повномасштабного вторгнення. «Хочемо повернути місту втрачені позиції та спробувати створити місце, яке буде магнітом, що збиратиме людей», — розповідає Антон.

Понад половина «попереднього» харківського ком’юніті досі не повернулося з моменту евакуації. Ймовірно, саме Some People стане не тільки приводом до повернення, але й епіцентром формування нового покоління креативності, розвитку нового харківського звучання та цілісної спільноти, яка зможе відновлювати культуру в умовах безпеки, поряд з однодумцями та прогресом нового харківського звучання.

Наступна сторінка
Завантаження…
Завантаження…