Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
СТАТТІ

Чим живе Knockdown Center — культурний центр Нью-Йорка, що підтримує Україну

Про історію центру, BASEMENT та засновників

  • Михайло Бессинний
  • 12 October 2023

Квінс, Нью-Йорк — найбільший район одного з найбільших міст у світі. Тут у житловому масиві Маспет, яке нагадує промислову частину київського Подолу і Куренівки, на 20-метровову флагштоці майорить український прапор.

Величезна територія і будівля з 100-річною історією — колись тут був завод по виробництву скла. Цікавий факт, що вже багато десятиліть власником нерухомості є сімʼя, на прізвище Sklar, тобто Скляр — майстер по склу. Співпадіння чи ні — невідомо. Потім тут оперувала фабрика з виготовлення дверей, а сьогодні — це культурний простір або івент-майданчик під назвою Knockdown Center, де кожного тижня відбуваються події на кшталт виступу Wu-Tang Clan, драг-вечірки Bushwig або сет Бена Клока з його концептом Photon.

Різноманіття і кількість заходів вражає як і сам Knockdown Center, за стільки років тут збереглась архітектура й історія — вугільні печі, дерев’яні перекриття та свій особливий запах.

Блукаючи по території не одразу можна звернути увагу на непримітний вхід у підвальне приміщення — бетонний плавний спуск вниз шириною 1,5 метра з ще одним українським прапором над головою. Це вхід у BASEMENT — нічний клуб започаткований у 2019 році. Нульова толерантність до будь-яких форм дискримінації й повна свобода всередині. Але звісно, якщо пощастило потрапити, бо ви не знайдете там випадкового перехожого, який вирішив завітати провести весело ніч.

Всередині клуб являє собою два умовних зали загальною вмістимістю до 800 людей одночасно, які відрізняються музичним фокусом: BASEMENT, де все зосереджено на техно; і STUDIO, де ширший спектр стилів, в бік хаусу та електро.

Вночі, під час роботи клубу, досить легко заплутатись в приміщенні – воно являє собою велику кількість кімнат, кутків та переплетених проходів. Саме в цих приміщеннях знаходилися печі, в яких перетоплювали сировину для виготовлення скла на початку XX століття. Ці печі, склади для зберігання вугілля та частина іншого обладнання і досі збереглись в обох залах. А в одній зі стель стирчить артефакт — стара червона пачка від сигарет, яку хтось залишив під час будівництва багато десятиліть тому.

Приміщення Knockdown Center, яке знаходиться одразу над BASEMENT, є антиподом клубу — тут великий головний зал (на більш ніж три тисячі людей), який може працювати на половину, так і на повну площу. Разом з цим від основного майданчика відходить багато інших залів, які загалом роблять Knockdown Center універсальним місцем під велику кількість форматів — від виставок до рейвів і концертів з великим продакшеном.

У теплу пору року в Knockdown Center працює відкритий майданчик під назвою Ruins, де перевага надається денним вечіркам у стилі диско, хаус та R&B. Місце під сонцем, з газоном, великим диско-шаром та тихою логістичною розв'язкою з вантажними потягами.

У певні дні локація може працювати обслуговуючи одночасно три різні події — BASEMENT у підвальному приміщенні, Knockdown Center в головному залі всередині та Ruins на вулиці.

Попри старе приміщення і прагнення зберегти архітектурну автентичність, з технічної точки зору майданчик постійно оновлюється, нещодавно встановлений звук від L-Acoustics буквально змусив зазвучати головний зал по-іншому. Але оновлення стосуються не тільки світла і звуку.

Кожен день команда закладу працює над вдосконаленням як зовнішньої картинки обох майданчиків, так і над покращенням внутрішніх процесів роботи, які в кінці загалом зводяться до 3 основ кожного івенту: безпека і доцільність, втілення творчого задуму артистів, досконалий досвід для відвідувача.

Директором і головним мозком Knockdown Center є Тайлер Майерс, який очолює заклад більше ніж десять років. Під його керівництвом почався безперервний розвиток і модернізація майданчика, що охоплює як зовнішній облік, так і внутрішні процеси. Ці зусилля не тільки сприяли загальному успіху Knockdown Center, але й підвищили його визнання серед зовнішніх промоутерів, інших майданчиків, влади та, що важливо, місцевої громади та аудиторії.

Разом з Тайлером, співзасновниками клубу BASEMENT та кураторами електронної частини заходів у Knockdown Center є Гега Джапарідзе та Тея Абашідзе — двоє друзів, які переїхали до Нью-Йорку з Грузії 9 років тому. Їх увага до деталей та щире бажання зробити не просто якісний продукт, а вплинути на місцеву культуру електронної музики, вражає. Протягом років, окрім букінгу і формування програми виступів, вони присутні на кожній вечірці й особисто відповідають та слідкують за всіма аспектами шоу – від комфортного проходження охорони гостями до функціонування кожної (буквально) лампочки всередині. Можливо, саме цей підхід став запорукою формування імені та широкої впізнаванності BASEMENT. І не тільки у Нью-Йорку.

Фотографія зроблена на фоні входу в BASEMENT з українським прапором стала візитівкою клубу, як серед артистів, так і серед відвідувачів.

Стяг майорить з 24 лютого 2022 року та є символом підтримки українського народу з боку майданчика і команди. Минулого року Knockdown Center безкоштовно прийняв благодійний івент NECHTO від Nastia та українського qievdance. Тоді тут виступили наші Bejenec, Nastya Muravyova, Voin Oruwu, Noizar та сама Nastia, а також двоє іноземних артистів – Lady Starlight та Stef Mendesidis. З тієї вечірки вдалось зібрати майже 20 тисяч євро на допомогу Україні.

Майданчик сам неодноразово влаштовував благодійні збори та зараз є місцем, де раді вітати інші українські ініціативи та артистів — накшталт квір-вечірки Veselka, яка зараз активно гастролює світом. Свої сети у BASEMENT грали Ana B, Etap Kyle, Daria Kolosova, Stas Tweeman, Koloah та Nastia.

Хоча Knockdown Center та BASEMENT знаходяться за однією адресою, ідеологічно та практично це два різні майданчики з окремими входами, квитками, музикою і, відповідно, аудиторіями. Knockdown Center зосереджений на ширший формат з більш відомими артистами, як Bonobo, Hot Since 82, Len Faki, Mr. G, Octave One, а також анонсованими наперед Richie Hawtin, Folamour, Honey Dijon.

Basement притримується більш закритого формату з більш нішевими артистами як DVS1, Function, Newa, Oscar Mulero, Robert Hood, SPF DJ, а також вечірками Mala Junta або Herrensauna.

Музична історія обох закладів ще молода, але набраний темп і зворотня реакція від аудиторії надихають команду робити більше і якісніше, розширюючи формати й робити не тільки «привози» артистів, а й формувати нову культуру, впливаючи на людей і їх вподобання. І простір для цього величезний, навіть в Нью-Йорку — де здавалось би, все й так досягло свого зеніту.

Наступна сторінка
Завантаження…
Завантаження…