Пошук Меню
Головна Останні Новини Меню
РЕЦЕНЗІЇ

James Blake — Playing Robots Into Heaven

Повернення британського музиканта до електронного звучання зразка перших релізів

  • ТЕКСТ: ДАНИЛО БІЛЬДІЙ
  • 13 September 2023

«Playing Robots into Heaven» — шостий альбом Джеймса Блейка. В свої 34 роки він встиг здобути Grammy та премію Mercury Prize. Новий альбом — ще одна заявка на успіх. Ним він розширює творчі кордони й електронним звучанням відсилає до ранніх робіт.

Блейк уже не той сором’язливий та молодий музикант. За понад десять років кар’єри він став всесвітньо відомим продюсером. За плечима в нього співпраця з Travis Scott, Kendrick Lamar, Bon Iver, Rosalía, Frank Ocean та іншими. Цього разу від нього очікували ще один альбом з переконливим списком запрошених зірок та передбачуваним і вже традиційним для виконавця звучанням. Але схоже, що Джеймс Блейк вирішив повернутись у часи, коли він був 20-річним фрешменом.

«Playing Robots into Heaven» — це новий етап у дискографії артиста, який своєю електронною прямолінійністю нагадує стиль Блейка на початку кар’єри.

Альбом зустрічає слухача гіпнотичним номером Asking to Break, в якому Блейк розмірковує про розставання, знаючи, який це важкий і болючий процес. Можливо, він виправдовує особистий розрив у стосунках, співаючи: «Справжня любов зламає тебе». Мовляв, від болісних почуттів нікуди не дітись. Типові, але від цього не менш актуальні вокальні вставки від виконавця додають загадкову атмосферу.

Цей трек та наступний в альбомі — Loading — написані за участі Домініка Мейкера з дуету Mount Kimbie. В Loading Джеймс активно використовує високі ноти — його фірмовий почерк, що простежується крізь всю кар’єру.

«Весь альбом — це суміш рейву чи, може, різновид наркотичного досвіду, що приносить ейфорію і дисфорію. Починаючи із сумного Asking to Break, я продовжую треком Loading, який несе в інше місце, де більше веселощів та задоволення», — розказує Блейк.

Не забув артист й віддати данину вибуховій суміші з дабтроники та класичного хаусу. Додавши вокальні семпли від Тревора Дестоша — учасника гурту Ragga Twins — в треці Big Hummer він майстерно відточує неповторне звучання.

Пісня насичена елементами дабстепу, а вокал додає енергійності, притаманної рагга денсхолу. «Я взяв семпл від Ragga Twins, які вплинули на формування мого стилю. Вони були або на тих подіях, які я відвідував, або їхні голоси лунали в треках діджеїв, яких я слухав. Вони сильно вплинули на мене. Ragga Twins додали треку свою енергію, навіть не беручи участь у ньому безпосередньо», — ділиться Блейк. Не дарма він вийшов першим синглом з альбому. За словами артиста, це був найкращий спосіб показати, що цей реліз буде інакшим.

У другій половині лонгплею Джеймс Блейк вдало використовує елементи з UK Garage. В треках Fall Back та I Want You To Know явно простежується натхнення звучанням артистів на кшталт Burial чи Four Tet. Саме I Want You To Know відчувається як найсильніший трек в альбомі. До речі, в ньому Блейк використовує семпл із треку Snoop Dogg — Beautiful.

Якщо умовно розділити альбом на три частини, то остання відчувається глухою і меланхолійною. Фінал альбому римується з його ж назвою, коли ми чуємо металічні звукові хвилі, що рухаються наверх. Джеймс Блейк зізнається, що трек Playing Robots Into Heaven виник під час онлайн-трансляції в Instagram, де він імпровізував на модульному синтезаторі: «Ця пісня увійшла до альбому без змін, саме такою, якою вона була під час імпровізації».

Сміливість і подекуди експериментальність шостого альбому Джеймса Блейка переконує, що, незважаючи на плідну співпрацю з реперами та поп-артистами, якою останніми роками був зайнятий британський музикант, він все ще пам'ятає рецепт власного фірмового звучання та здатен дивувати ту частину шанувальників, яка з ним від самого початку його насиченої кар'єри.

Данило Більдій – фріланс-автор, війсковий медик, який служить у лавах Сил Оборони. Підпишіться на нього у Telegram

Завантажити наступну статтю
Завантаження…
Завантаження…