Меню
Головна Останні Новини Меню
ТРЕНДИ

Маски шоу: Claptone водить всіх за носа?

Найбільш гастролюючий діджей світу ймовірно використовує двійників

  • Текст: Редакція
  • 14 December 2023

Нещодавно в блозі A2D2 вийшло цікаве дослідження: спираючись на відкритті дані з RA та DJ Mag, автори зробили рейтинг найбільш гастролюючих діджеїв світу у 2023 році. В Top 10 увійшли (від 10 до 2 місця) Fisher, Solomun, Amelie Lens, Charlotte De Witte, Deborah Luca, Vintage Culture, Jamie Jones, Indira Paganotto, Black Coffee.

Кількість їх виступів за рік сягає від 62 у Fisher (до речі, хто це?) до 93 у Black Coffee. А кількість відвіданих країн коливається від 14 до 28 в Indira Paganotto. З Індірою все зрозуміло — вона грає псай-транс, тому багато виступає у Східній Європі та на Ближньому Сході: Сербія, Македонія, Греція, Туреччина, Угорщина — тут «статку» можна набити за один міні тур. Black Coffee відвідав 25 країн, але йому трохи простіше — в нього є власний літак.

Переможцем же став німецький діджей Claptone, що відомій своєю маскою чумного лікаря в позолоті та купою комерційних хаус-хітів. Анонімний артист за рік встиг відвідати 33 країни світу і дати 94 виступи. Тобто в середньому Claptone грав раз на 3,7 (грубо кажучи, на чотири) дні. Неймовірний показник! Але Claptone, будучи одним з улюблених діджеїв багатої, дорослої публіки, ще й регулярно виступає на численних приватних заходах, які ніколи не розголошуються, а значить, не враховуються в рейтингу. Якщо таких подій було біля 20 за рік (можливо, й більше), то графік артиста стає взагалі екстремальним — по одному виступу кожні три дні. Враховуючи час на перельоти, локальний трансфер та ймовірні саундчеки, можна дійти висновку, що Claptone взагалі ніколи не відпочиває, не хворіє та іноді навіть не спить. Або?...

І тут знову спливли чутки, які ширились мережею ще п’ять років тому: під маскою Claptone гастролюють декілька різних діджеїв.

Здавалось би, маячня! Всі просто заздрять такому успіху, тому розпускають плітки. Але не слід забувати, що Claptone — це не «firstly dj», як, наприклад, Charlotte De Witte чи Amelie Lens, а саунд-продюсер, композитор та музикант, що видає не тільки клубні DJ tools, а й комерційно успішні пісні на світовому топ-рівні — за підтримки мейджор-лейблів Universal та BMG. Це складна, відповідальна робота, де лейбл може не погодити сингл, відправити на допрацювання; де є взаємодія з іншими артистами (цього року, наприклад, з Goldfrapp та Man Parrish), студійні сесії — запис вокалу, сесійних музикантів тощо. Все це також потребує часу та сил.

Нарешті, Claptone не просто «працює» в студії. Під цим брендом виходить багато нової музики. Тільки цього року артист видав п’ять релізів та дві фірмові компіляції. Минулого року ще більше — дев’ять релізів та чотири компіляції. За 10 років — майже 60 (!) синглів та ЕР, два лонгплеї та 14 компіляцій. Тут і без гастролів, тільки-но в студії роботи щонайменше на трьох...

До того ж, в мережі є і цілком реальні пруфи: 27 травня 2018 року Claptone протягом доби (?) одночасно встиг виступити на вечірці Defected в Хорватії, на фестивалі в Ріо та в Аргентині. Більше того, з кожної вечірки є відео, які підтверджують, що Claptone дійсно там грав. Але хто був в той час під маскою? Питання відкрите. За екстремального таймінгу артист міг би встигнути на вечірки в Ріо та в Аргентині всього за день, але Хорватія?..

Не виключає такої можливості й авторка Mixmag UK Гемма Росс, яка в недавній новині про рейтинг А2D2 також підтверджує наявність гіпотези про двійників артиста. Сам Claptone тільки підігріває інтерес, бо не виходить з образу навіть після сету — аж до готельного номера він лишається в масці, а в деяких відео використовує під маскою голосовий генератор. Це породжує цілі треди на кшталт «він грав на Tomorrowland два вікенди поспіль, але мав різну вагу та зачіску під маскою!».

То чи водить нас за ніс найбільш гастролюючий артист світу? Питання досі відкрите, але ми в кроці від розгадки: якщо у 2024 році Claptone матиме 150 виступів та опублікує два десятки нових пісень, то «справу» можна буде вважати «закритою».

Завантажити наступну статтю
Завантаження…
Завантаження…