Інтерв’ю: Awill
Про свіжий реліз на лейблі EYE AND EYE, співпрацю з Bunny Tiger та виступ з Catz 'n Dogz
Після низки вдалих треків, виданих на таких поважних лейблах як Sinners та Bunny Tiger, італійський продюсер з українським корінням Awill закріплює своє реноме висхідної зірки європейської мелодік-прогресів сцени завдяки успішному свіжому синглу «Drunk in the Night». Реліз композиції відбувся днями на EYE AND EYE — імпринті, що належить зірці Einmusika та Watergate Марку Тармонеа. З цієї нагоди Mixmag Україна запросив Awill на ексклюзивне інтерв’ю, аби поговорити про музичний бекграунд, творчі успіхи та майбутні плани талановитого продюсера.
Mixmag: Андрій, привіт! Ми вперше почули про тебе в 2017 році, коли вийшов твій трек «Obscure». Тоді ти ще працював під монікером Andrea Piko. Коли відбулась трансформація в Awill? Та яким сенсом ти наділяєш цю назву?
Awill: Проєкт «Awill» був створений у 2020 році, під час мого перебування в Польщі. Цей проєкт насправді був задуманий раніше, але я зосередився на ньому під час Covid-19. Awill — це скорочення від «I will do it», що в перекладі означає «я це зроблю». Також, коли я обирав назву, я хотів, щоб перша літера символізувала моє ім’я.
Mixmag: Вже на «Obscure» сім років тому в тебе був високий рівень продакшену. Ти самостійно навчався створенню електронної музики?
Awill: Спочатку я займався самостійно. В цьому мені допомагало знання італійської та англійської мов. Але також в мене були ментори, які мене дуже підтримали. Перш за все, це був мій тато, який навчив мене діджеїнгу. Також Matteo Bruscagin — молодий талановитий продюсер, який допоміг мені підвищити рівень продакшену.
Mixmag: Вже як Awill ти видав «Rumor», «Fire» та інші треки, які виходили на відомих європейських лейблах. Серед них, наприклад, є Bunny Tiger, що належить Sharam Jay. Цей лейбл добре відомий українським слухачам — там виходили релізи наших продюсерів Kinree, Taly Shum та інших. Всі вони казали, що це дало імпульс їх кар’єрам. Яка в тебе історія відносин із Bunny Tiger та, можливо, особисто із Sharam Jay.
Awill: З Bunny Tiger нас познайомив Starving Yet Full — екс-вокаліст відомого гурту Azari & III. Власне, з ним та з Matteo Bruscagin ми записали сингл «Fire». Це був мій перший реліз і старт проєкту. Цей реліз дав великий поштовх моїй кар’єрі, та неможливо не відзначити неймовірні ремікси від Sharam Jey, Bakka та Squire.
Mixmag: Розкажи про твій свіжий реліз — трек «Drunk in the Night». Ви створили його разом із польською вокалісткою Sonia Zając. Хто дав перший імпульс?
Awill: Я був на вечірці в Кракові, де мене познайомили з Sonia. Вона заспівала наживо, і коли я почув її голос, у мене відразу виникла ідея щодо композиції. Я не чекав жодної секунди, щоб запропонувати їй цю ідею для виконання. Ми декілька разів збирались в мене на студії в Кракові, щоб зробити цю пісню.
Mixmag: Цей трек увійшов в спліт-ЕР разом із Kadhem. Один трек твій, інший — його. Це доволі незвична практика. Як думаєш, чому Марк Тармонеа видає музику саме таким чином?
Awill: Так, це точно незвичайно! Але я думаю, що таким чином Марк хоче об'єднати ком’юніті завдяки музиці. Мені сподобалася ця комбінація. Врешті, реліз спільно з Kadhem приніс гарні результати.
Mixmag: Твоя інтеграція в польську електрону сцену та співпраця з місцевими артистами почалась з виступів в відомому краківському клубі Nowa Rezydencja. Розкажеш більше про це місце?
Awill: Я туди потрапив завдяки моєму польському другові на ім’я Kaspar. Він, почувши мою музику, одразу зв’язався з організаторами. Моїм першим виступом був warm-up дуету Catz 'n Dogz. Мій сет виділявся, тому що я грав власні треки та unreleased. Завдяки цьому мені одразу запропонували стати резидентом. Я дуже радий, що все так склалося, тому що це дало мені можливість познайомити польских слухачів з моєю музикою.
Mixmag: Що зараз в тренді в Польщі?
Awill: Можу впевнено сказати, що це проєкт з Варшави під назвою Redefind.
Mixmag: Зараз багато кажуть про те, що мелодік-техно, прогресів вже вичерпали себе. Ці жанри увійшли в кризу ідей. Хтось швидко переходить на трендовий афрохаус, хтось іде в «новий транс». А хтось лишається вірним мелодік-техно та продовжує шукати нові ідеї. Який з цих шляхів обираєш ти?
Awill: Я намагаюсь вибирати інший шлях. Лишаючись «не в тренді», я можу зосередитися на власному стилі. Мені подобаються вокальні треки та dark елементи, які створюють інтригу і змушують людей слухати треки до кінця.
Mixmag: Кажуть, що мрія — це мета, відкладена у часі. Для електронного артиста такою метою є потрапляння на статусний лейбл, колаборація з кумиром, виступ на крутому фестивалі чи в клубі. Назвеш список своїх таких мрій/цілей?
Awill: Так, звичайно. Щодо фестивалів, не можна не згадати Burning Man, Untold та Kappa. Щодо кумирів, у мене їх чимало, але, звісно, думаю, що кожен DJ/продюсер мріє виступити разом із Solomun, Aphex Twin, Tale of Us.
Mixmag: Які твої творчі плани на 2025 рік?
Awill: Ми з командою зараз працюємо над відео проєктом «Hope djxperience», який включатиме DJ live set в ексклюзивних локаціях. Планується зйомка відео в Тулумі (Мексика). Також працюємо над новим релізом, який скоро буде анонсований, але поки що залишається таємницею.
Mixmag: Твій улюблений клуб на Ібіці?
Awill: Cova Santa, Pacha, Destino тa HЇ.
Mixmag: Хто, на твою думку, є найкращим EDM-артистом на українській сцені?
Awill: ARTBAT та 8Kays.
Mixmag: Якби ти був супергероем, яка в тебе була би catch phrase?
Awill: SUPERAWILLDOIT! Ахах, я не знаю!
Mixmag: Якби не музика, то…
Awill: То життя б було дуже сумним.